W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa nabór do konkursu JAZZiNSPIRACJE

Trwa nabór do konkursu JAZZiNSPIRACJE
29.05.202310:54

Trwa kolejna edycja konkursu dla artystów i zespołów, którym bliska jest muzyka jazzowa. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja, a wybrani wykonawcy wystąpią podczas 14. Lublin Jazz Festiwal. Wydarzenie wpisuje się w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Poprzez konkurs chcemy promować wartościowe projekty muzyczne oraz młodych muzyków inspirujących się w swojej twórczości jazzem, a także umożliwić im wydanie debiutanckiego albumu. Jego specyfiką jest otwartość na różnorodność stylistyczną zgłaszanych projektów. Zapraszam młodych muzyków do udziału w konkursie, to szansa na zaprezentowanie się szerokiej publiczności w Wirydarzu Centrum Kultury. W tym roku Lublin to Europejska Stolica Młodzieży, dlatego podczas jazzowego festiwalu, legendy muzyki występować będą obok artystów młodego pokolenia – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Konkurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje nadsyłanie zgłoszeń do 31 maja oraz ich ocenę i wybór wykonawców w terminie do 7 czerwca. Wybrani artyści zaprezentują swój program muzyczny podczas 14. Lublin Jazz Festiwal. Etap drugi to właśnie koncerty konkursowe, ich ocena oraz wyłonienie laureatów. Koncerty wykonawców wyłonionych podczas kwalifikacji odbędą się 12 lipca w Centrum Kultury w Lublinie i będą miały charakter otwarty dla publiczności.

Konkurs skierowany jest do artystów i zespołów muzycznych przed debiutem fonograficznym. Wykonawcy – soliści lub przynajmniej połowa członków zespołów muzycznych zgłaszających się do udziału w konkursie powinni być urodzeni nie wcześniej niż w 1993 r. i mieć ukończone 18 lat w dniu zgłoszenia. Udział mogą wziąć zarówno soliści, jak i zespoły muzyczne składające się maksymalnie z 6 muzyków.

Laureat konkursu otrzyma 3 tys. złotych nagrody, profesjonalne nagrania studyjne i możliwość wydania albumu/mini albumu oraz nagrania wideoklipu do jednego z utworów lub wideo zapowiedzi do albumu. Przewidziano również wyróżnienie w wysokości 1000 zł dla wykonawcy wybranego przez komisję konkursową.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury w Lublinie. Regulamin wraz z formularzem dostępny jest na stronie .

Konkurs JAZZiNSPIRACJE po raz pierwszy zorganizowano w 2021, w ramach 12. Lublin Jazz Festiwal. Tegoroczna 14. edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 10-16 lipca w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. W programie m.in. Lubelskie Premiery (10-11 lipca), konkurs JAZZiNSPIRACJE (12 lipca) oraz koncerty zarówno reprezentantów sceny alternatywnej jak i gwiazd z Polski i zagranicy (13-16 lipca).