W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Trwają 23. Konfrontacje Teatralne

08.10.201809:35

Trwa 23. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień wypełniony spektaklami, które sprowokują do myślenia o tym, co ważne w dzisiejszej rzeczywistości.

Wśród mocnych nazwisk pojawiających się w tegorocznym programie niewątpliwie wyróżnia się Maja Kleczewska ze swoim spektaklem "Pod presją". To historia amerykańskiej rodziny, inspirowana filmem Johna Cassavetesa "Kobieta pod presją" z 1975 roku. Na uwagę zasługuje już sama forma spektaklu: na oczach widza realizowany jest film w teatrze, a widz staje się kimś więcej niż obserwatorem. 


Zobaczymy też spektakle kolektywu Komuna/ Warszawa. Anna Smolar w "Ośrodku wypoczynkowym" stara się odpowiedzieć na pytanie: co uwodzi nas w świecie komfortu, a co sprawia, że w pewnym momencie zaczyna być on dla nas odrażający? W spektaklu "Cezary idzie na wojnę" reżyser zastanawia się, jak gej i tancerz poradziłby sobie na wojnie.


Z kolei "7 pieśni o awangardzie" jest zaproszeniem do rozważań o związkach nowatorskich idei artystycznych z realiami społecznymi i politycznymi. 
Na Konfrontacje zawita także teatr Jana Mikuláška — czeskiego reżysera teatralnego, współtworzącego obecnie najciekawszą scenę w kraju nad Wełtawą. Lider praskiej sceny Divadlo Na zábradlí pokaże w Lublinie swoistą trylogię:"Europeanę" – opowieść o XX-wiecznej Europie, o postępie, wynalazkach i wojnach, "Obsesję", czyli rzecz o wiecznie powtarzającej się rozpaczliwej komedii niespełnionej miłości i "Hamletów" – traktat o fenomenie teatru i aktorstwa. 

Bilety na spektakle dostępne w kasie CK oraz na portalu tiketto.pl
Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej i na stronie konfrontacje.pl 


23. Konfrontacje Teatralne
3-14 października 2018