W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Twórcze zabawy plastyczne. Marcowe warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

Twórcze zabawy plastyczne. Marcowe warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt
28.02.202423:46

Podczas twórczych spotkań dzieci ćwiczą wyobraźnię oraz zdolności manualne. Nie brakuje też inspiracji, które pomagają rodzicom kreatywnie spędzać czas z dziećmi także w domu. W części plastycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonują własne prace, świetnie się przy tym bawiąc.

 

– W marcu będziemy sięgać poza utarte schematy i rozruszamy pokłady dziecięcej swobody twórczej. Dzieci wyczarują prace na pograniczu rysunku i rzeźby. Zagrają w grę z tajemniczymi obrazkami. Będziemy też ćwiczyć zmysły: zastanowimy się wspólnie nad tym, jak brzmi cisza, jaka jest rola dźwięku, a także czy da się poczuć kolor, mając zamknięte oczy.

 

Zajęcia odbywają się w wybrane soboty marca o godz. 13.00 w siedzibie Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5. Trwają około 60 minut. Na warsztaty obowiązują zapisy internetowe poprzez formularze zgłoszeniowe, które można znaleźć na stronie www.labirynt.com. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Bilet: 15 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach, a także osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne. Spotkania są prowadzone w języku polskim, Galeria zapewnia tłumaczenie na język ukraiński.

Harmonogram na marzec

  • 2.03 Rzeźbiarskie rysowanie | dla dzieci w wieku 7–12 lat | prowadzenie: Michał Tokarz

Czy rysunek musi mieścić się na kartce papieru, czy zawsze jest płaski? Czy możemy stworzyć go bez kredek i ołówka? Na zajęciach nadamy naszym rysunkom formę 3D. Za pomocą drucika przeniesiemy go w przestrzeń i wyczarujemy formy na pograniczu rysunku i rzeźby.
 

  • 9.03 Labirynt migowy – gra | dla dzieci w wieku 7–10 lat | prowadzenie: Wioletta Stępniak

Zagrajmy w języku migowym. Każde pole planszy kryje w sobie tajemniczy obrazek, który jest kluczem do sukcesu. Gracze rzucają kostką, aby przemieścić swoje pionki po planszy, ale to nie wszystko! Na warsztatach wspólnie odkryjemy całość gry.
 

  • 16.03 Brzmi ciekawie | dla dzieci w wieku 5–8 lat | prowadzenie: Oleksandra Orkusha

Codziennie słyszymy mnóstwo dźwięków. Ale czy zastanawiamy się nad tym jak one wpływają na nasz stan? Działają uspokajająco, pobudzają do działania, ostrzegają czy potrafią rozśmieszyć. Może zastanawialiście się nad tym, czy dźwięki są widzialne albo jak brzmi cisza? Jeśli dla was to brzmi ciekawie, to te warsztaty są dla was. Będziemy wspólnie badać otaczające nas dźwięki, zastanowimy się jaką rolę odgrywają w naszym życiu i stworzymy własne unikalne brzmienia.
 

  • 23.03 Widzieć dotykiem | dla dzieci w wieku 3–6 lat | prowadzenie: Michał Rachwalski

Kolory otaczają nas z każdej strony. Widzimy je nie tylko na dziełach sztuki, ale w każdej, nawet najmniejszej rzeczy. Podczas warsztatu otworzymy przed sobą nowe przestrzenie dla emocji, wyobraźni i zmysłów. Piękna opowieść o kolorach zabierze nas do świata osób niewidomych. Wystarczy tylko zamknąć oczy i dotknąć…