W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Twórcze zabawy plastyczne. Warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

Twórcze zabawy plastyczne. Warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt
23.09.202313:19

Podczas twórczych spotkań dzieci ćwiczą wyobraźnię oraz zdolności manualne. Nie brakuje inspiracji i dawki wiedzy o sztuce. W części plastycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonują własne prace, świetnie się przy tym bawiąc.

Zajęcia odbywają się we wszystkie soboty października w siedzibie Galerii przy ul. Popiełuszki 5. Trwają około 60 minut. Na warsztaty obowiązują zapisy internetowe poprzez formularze zgłoszeniowe, które można znaleźć na stronie www.labirynt.com. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Bilet: 10 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach, a także osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne. Spotkania są prowadzone w języku polskim, Galeria zapewnia tłumaczenie na język ukraiński.

Harmonogram na październik

Ćwiczenia z wolności – dla dzieci w wieku 3–6 lat

7.10, godz. 13.00  | prowadzenie: Agata Sztorc-Gromaszek

Dzieci przeniosą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas, które powstają na bazie produktów spożywczych oraz innych materiałów działających na zmysły. Ćwiczymy zabawę z fakturami i zapachami, przezwyciężamy prawo ciążenia oraz tworzymy własne farby. Uwaga! Podczas zajęć można się nieźle ubrudzić.

Odlotowe warsztaty – dla dzieci w wieku 9–12 lat

14.10, godz. 13.00 | prowadzenie: Oleksandra Orkusha

Czy jesteście gotowi i gotowe do podróży dookoła świata, podczas której poznacie dużo fajnych miejsc, kulturę innych krajów i spotkacie się ze słynnymi przedstawicielami i przedstawicielkami świata sztuki współczesnej? Jeśli tak, to weźcie ze sobą osoby, z którymi chcecie zwiedzić świat i przyjdźcie na Odlotowe Warsztaty! Walizki z rzeczami, które będą niezbędne w podróży, dostaniecie na miejscu.

Moje drzewko szczęścia – dla dzieci w wieku 3–6 lat

21.10, godz. 13.00 | prowadzenie: Michał Rachwalski

Drzewo w wielu kulturach i religiach uchodzi za szczególny znak. Tak zwane „drzewo szczęścia” symbolizować może mądrość, zdrowie czy nawet długie życie. Odnosząc się do prac współczesnych artystek i artystów, poznamy oraz porozmawiamy o najnowszych dziełach sztuki, w których to właśnie drzewo odgrywa główną rolę. W twórczym działaniu stworzymy swoje osobiste drzewko szczęścia.

Literujmy w języku migowym – dla dzieci w wieku 6–9 lat

28.10, godz. 12.30 | prowadzenie: Wioletta Stępniak

Podczas tych zajęć będziemy mieć okazję nauczyć się podstaw języka migowego, używając go do literowania swoich imion. Dzieci będą miały szansę nie tylko rozwinąć umiejętność komunikacji za pomocą migów, ale także nawiązać nowe przyjaźnie i zdobyć cenne umiejętności społeczne.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej