W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

VII Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

VII Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie
26.02.200922:06

4 dni. 21 filmów dokumentalnych z całego świata. Od 3 do 6 marca Stowarzyszenie Homo Faber zaprasza na VII edycję festiwalu filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Projekcje w sali nowej Centrum Kultury.
W tym roku zobaczyć będzie można m.in. filmy poruszające problem wojny i walczących na nich żołnierzy. Armia amerykańska pokazana z perspektywy młodych ludzi, nastolatków, którzy werbowani są do niej przez niezwykle skutecznego sierżanta Claya Usie (Werbownik). Armia izraelska przedstawiona została poprzez portrety młodych dziewczyn-żołnierek, które opowiadają o swojej służbie, stopniowo ujawniając coraz więcej traumatycznych przeżyć (Czy się uśmiechnę). Na festiwalu pojawią się także filmy w mniej dosłowny sposób dotykające problemu praw człowieka. Czerwony wyścig ukazuje nieziemskie zmagania kilkuletnich dzieci podczas zajęć gimnastycznych w chińskiej szkole sportowej. Recepta na jointy – starania chorych Amerykanów o dostęp do legalnej dawki marihuany a Radioakcja – perypetie dwóch niepełnosprawnych przyjaciół próbujących założyć internetowe radio. W programie nie zapomniano także o Polsce – niezwykła, lekko fabularyzowana Ballada o prawdziwym kłamstwie Andrzeja Trzosa-Rostawieckiego czy zmontowany z nieznanych dotąd nagrań dokument 14 dni – prowokacja bydgoska to filmy pokazujące trudną rzeczywistość PRL.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej