W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W Lublinie codziennie Kultura

W Lublinie codziennie Kultura
25.09.201323:14

Przed nami jeszcze cztery dni pełne różnorodnych wydarzeń przygotowanych specjalnie z okazji otwarcia nowo wyremontowanej siedziby Centrum Kultury w Lublinie. W czwartek rozpocznie się warsztat pieśni antycznych przygotowany przez neTTheatre oraz Stowarzyszenie Artystów „Bliski Wschód” – „Dynamika Metamorfozy”.
To okazja, aby wziąć udział w projekcie unikatowym na skalę światową, obowiązują zapisy. W niedzielę zaprezentowany zostanie pokaz pracy kończący warsztaty. Nadal można się też zgłaszać na otwarte lekcje pokazowe do Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca, który udowodni, że tańcem i ruchem można się cieszyć w każdym wieku. W sobotę zapraszamy na kolejną premierę przygotowaną na otwarcie Centrum Kultury. Lubelski Teatr Tańca zaprezentuje „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” z choreografią przygotowaną przez dyrektora artystycznego włoskiej Kompanii Deja Donne – Simone Sandroniego. W Centrum Kultury nie mogło zabraknąć też dobrej muzyki. W piątek w Sali Czarnej zagra dla nas Duo Ju Ju. Zespół porusza się swobodnie pomiędzy różnymi zakamarkami stylów muzycznych, porywając publiczność w podróż do świata brzmień, które jeszcze nie zostały wymyślone. Dzień później, czyli w sobotę, warto przyjść na Wirydarz, by usłyszeć Arytmiczne wariacje na osiem pieśni wiosennych – kompozycję Jana Bernada i Jerzego Mazzolla na pieśni tradycyjne z Podlasia i Lubelszczyzny oraz muzykę elektroakustyczną. Koncert poświęcony jest pamięci zmarłego przed kilkoma dniami Konrada Chyla. Do niedzieli nie zabraknie też codziennej dawki dobrego kina. Zobaczymy wybór kolejnych obrazów z festiwalu „Pełny Metraż” oraz „Filmy o kinie” mówiące o życiu kina i dające poczuć jego niezwykłą magię. Znajdzie się również coś dla najmłodszych. W czwartek Fundacja Podushkowiec wyjaśni, jak twórczo przerabiać stare, niepotrzebne już z pozoru przedmioty na użyteczne podczas warsztatów Upcyklingu. Miejska Biblioteka Publiczna zaprosi w sobotę wszystkie dzieci na widowisko z „Książkami w roli głównej” oraz do „Baśniowego labiryntu” czyli literackiej wersji gry w podchody. Galeria Biała inauguruje program edukacyjny dla dzieci - pierwszy cykl zajęć towarzyszy wystawie „NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BIELI”. Wraz z uczestnikami warsztatów podążać będziemy śladami artystów, zgłębiając tajemnice bieli w ich pracach. Codziennie działa też Centralny Plac Zabaw przeznaczony dla wszystkich miłośników takich sportów, jak bmx, skateboarding czy rollerblading parkour. W programie znalazły się też liczne wykłady i spotkania, m.in. promocję wydawnictwa citybooks. Debata poświęcona wizji Lublina będzie formą podsumowania projektu oraz promocją unikalnej książki, która jest efektem działań literatów-rezydentów (Andrzeja Stasiuka, Witolda Szabłowskiego, Arnona Grunberga, Mauro Pawlowskiego, Maud Vanhauwaert) oraz fotografa Macieja Rukasza. O projekcie, dzięki któremu powstała artystyczna księga Lublina, opowie m.in. jeden z autorów tekstów – Witold Szabłowski. Źródło: materiały prasowe.