W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
W ten weekend polecamy
26.05.201111:05

Wydarzenia szczególnie polecane w nadchodzący weekend to m. in. kończące się festiwale: "Wielokulturowy Lublin", "Miasto Poezji" i "Lato Filmów w Drodze". Jak zwykle spora dawka wydarzeń w Przestrzeni Inicjatyw Twórczych "Tektura". Oprócz tego mnóstwo spektakli, koncertów i pokazów filmowych.
Podczas ostatnich dni Festiwalu "Wielokulturowy Lublin 2011" będzie można wziąć udział w szeregu warsztatów, pokazów, odwiedzić Dom Misyjny Sióstr Białych czy Centrum Islamu. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert zespołu Kroke. Festiwal "Miasto Poezji" zaskoczy mieszkańców Lublina jeszcze niejednym nietypowym pomysłem na prezentację poezji: trolejbus, teatr, mieszkanie czy deptak - w całym mieście będzie można spotkać osoby recytujące wiersze swoje lub swoich ulubionych poetów/poetek. Kończy się także przegląd "Lato Filmów w Drodze", w weekend będzie można zobaczyć jeszcze cztery filmy. W piątek o godz. 19:30 Kawiarnio-Księgarnia „Spółdzielnia” zaprasza na spotkanie wokół książki "Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki". Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na występ kabaretu Ani Mru-Mru oraz Ireneusza Krosnego i Grupy MoCarta. Natomiast przestrzeń Inicjatyw Twórczych Tektura zaprasza już od piątku na koncert hip-hopowy "Versooz hip - hopowy progres", w sobotę na kolejny koncert z cyklu D.I.Y Gig, tym razem wystąpią: Belgrado, Wilczy Szaniec, Alert! Alert! i Miraż. W niedzielę zaś pokazany zostanie film „Prowokator”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane