W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wakacyjny Labirynt – twórcze zajęcia plastyczne dla dzieci

Wakacyjny Labirynt – twórcze zajęcia plastyczne dla dzieci
30.07.202215:18

Latem Galeria Labirynt zaprasza dzieci na warsztaty artystyczne inspirowane dziełami sztuki współczesnej!

Zajęcia odbywają się w soboty o godz. 13.00 w siedzibie Galerii przy ul. Popiełuszki 5, trwają około 60 minut. Na warsztaty obowiązują zapisy internetowe poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Galerii Labirynt. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Bilet: 4 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach, a także osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne. Spotkania są prowadzone w języku polskim, Galeria zapewnia również tłumaczenie na język ukraiński.

Mailart – wiadomości z wakacji

6.08.2022, godz. 13.00 | warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat 

Czy miejsce sztuki jest tylko w galerii lub muzeum? A co jeśli sztuka może wędrować? Na zajęciach dzieci zapoznają się z nurtem zwanym sztuką poczty. Stworzą swoje mailartowe dzieła i zaskoczą kogoś przesyłką.

Prowadzenie: Paulina Mazurek, edukatorka Galerii Labirynt

Sobota w Labiryncie

13.08.2022, godz. 13.00 | warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat

Czym są drogowskazy? Jakie mają kształty? Co i dlaczego jest na nich napisane? Podczas warsztatów przyjrzymy się pracom prezentowanym przed budynkiem Galerii Labirynt – obiektowi Yuriya Bileya pt. „Wartość tych słów zależy również od Ciebie” i light boxowi Elżbiety Jabłońskiej pt. „Tam już nic nie ma”. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jaką funkcję pełnią przeróżne napisy w przestrzeni miejskiej oraz zbadamy ich cechy. Na zajęciach wykonamy własne drogowskazy i tablice z ważnymi dla nas hasłami.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Rosnąca Sztuka Plenerowo 

20.08.2022, godz. 13.00 | warsztaty dla dzieci w wieku 5–8 lat

Podczas rodzinnych warsztatów na trawie poznamy dzieła sztuki, które unoszą się nad naszymi głowami. Inspirowani wakacyjnym, ciepłym wiatrem i naturalnymi materiałami wykonamy latające obiekty. Polecimy hen… daleko do chmur! Warsztaty odbywają się na zielonym placu przed Galerią Labirynt.

Prowadzenie: Anna Śmierzchalska, edukatorka Galerii Labirynt

Ćwiczenia z wolności

27.08.2022, godz. 13.00 | sensoryczne warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów przeniosą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas, które powstają na bazie produktów spożywczych oraz innych materiałów działających na zmysły. Ćwiczymy zabawę z fakturami i zapachami, przezwyciężamy prawo ciążenia oraz tworzymy własne farby. Uwaga! Podczas zajęć można się nieźle ubrudzić. Punktem wyjścia do twórczych aktywności jest wystawa aktualnie prezentowana w Galerii Labirynt.

Prowadzenie: Agata Sztorc-Gromaszek, edukatorka Galerii Labirynt

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane