W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty online do wystawy „Sen niedźwiedzia”

Warsztaty online do wystawy „Sen niedźwiedzia”
24.11.202013:53

Zapraszamy grupy zorganizowane przedszkolne i szkolne do udziału w warsztatach edukacyjnych inspirowanych wystawą „Sen niedźwiedzia”, którą można zwiedzać online niczym grę komputerową w wirtualnych przestrzeniach Galerii Labirynt. 

Wystawa prezentuje dzieła z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Galerii Arsenał w Białymstoku oraz Galerii Labirynt w Lublinie. Prace stanowią pretekst do namysłu nad relacjami człowieka z naturą.

Podczas wirtualnego zwiedzania można obejrzeć filmy, fotografie, obrazy i rysunki, spojrzeć na otaczający nas świat z różnych perspektyw oraz zastanowić się nad kondycją człowieka w obecnych czasach.

Ważnym założeniem wystawy jest możliwość uzupełnienia jej o nowe prace, w tym także te wykonane przez dzieci i młodzież podczas warsztatów edukacyjnych. Ich dzieła zostaną umieszczone w przestrzeni wirtualnej, a uczestnicy i uczestniczki zajęć staną się współtwórcami wystawy.

Warsztaty mogą być prowadzone w wirtualnej przestrzeni wystawy w programie VRChat bądź przez platformę ZOOM lub Teams. Po ustaleniu terminu zostaną przesłane informacje dotyczące sposobu dołączenia do zajęć oraz link do spotkania online.

Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu spotkania. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów powinni przygotować materiały plastyczne we własnym zakresie. Potrzebne materiały: sztywna kartka A4, klej, nożyczki, wycinki z gazet, pędzel i farby, kredki, flamastry.

Zapisy: 81 466 59 20 wewn. 32 lub / adres 
Czas trwania warsztatów to ok. 30 min
Udział w zajęciach jest bezpłatny

Warsztaty są organizowane w ramach Europejskich Dni Kreatywności Artystycznej 2020 w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” realizowanego przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”.