W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wędrowne Spotkania z Opowieścią

Wędrowne Spotkania z Opowieścią
06.06.201002:36

„Wędrowne Spotkania z Opowieścią” to druga edycja cyklu wydarzeń pod tym tytułem. Pierwsza została zrealizowana w 2010 roku w Lublinie i w 7 miasteczkach Lubelszczyzny. Podczas tegorocznej edycji, odbywającej się w dniach 9-12 czerwca Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza do słuchania opowieści o Lublinie w przestrzeni lubelskiego Starego Miasta.
W środę 9 czerwca 2010 roku Lublin zostanie zaczarowany przez Jaszę Mazura, bohatera książki I.B. Singera „Sztukmistrz z Lublina”. O godz. 10.00 wyruszy korowód od Bramy Krakowskiej przez Plac po Farze do Rynku. Jako patron Festiwalu Sztukmistrz zaprasza do korowodu swoich przyjaciół - najsłynniejszych literackich bohaterów książek, których poznał podczas swoich podróży po całej Europie. „Zaczarowany Lublin” odbywać się będzie w otoczeniu Trybunału na Rynku oraz na Placu po Farze. Są to dwa wyjątkowe miejsca, z którymi są związane najważniejsze lubelskie legendy: legenda o Czarciej Łapie i legenda o śnie Leszka Czarnego. Uczestnicy Zaczarowanego Lublina będą mogli spotkać się osobiście z bohaterami tych legend i obejrzeć teatralizowane opowieści o ich losach. Poza tym wymienione powyżej przestrzenie zapełnią się czartami i aniołami namalowanymi przez uczniów lubelskich szkół ale również przez dorosłych mieszkańców naszego miasta. Postacie te pojawią się na wielkich kartonowych pudłach ustawionych w przestrzeni Starego Miasta – anioły na Placu po Farze, diabły wokół Trybunału. Pudła sukcesywnie wędrować będą do Trasy Podziemnej, tworząc oryginalną galerię czartów i aniołów lubelskich Te dwie przestrzenie Plac po Farze i Rynek: sacrum i profanum łączy podziemne przejście, czyli Lubelska Trasa Podziemna, w której będzie można spotkać m.in. „piekielne” postaci wzięte z bajek i legend. Natomiast w dniach 10-12 czerwca 2010 roku będą trwały na lubelskim Starym Mieście „Wędrowne Spotkania z Opowieścią”, które zakończą się uroczystymi urodzinami Sztukmistrza – bohatera książki noblisty I.B Singera.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej