W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wejściówki na spektakl „Biesy” są już dostępne

Wejściówki na spektakl „Biesy” są już dostępne
06.08.202114:03

Spiski, skandale, dawne zbrodnie – wszystko to można odnaleźć w antyutopijnej powieści Fiodora Dostojewskiego. Teatralną adaptację dzieła zobaczymy na scenie Muszli Koncertowej Ogrodu saskiego.

„Biesy” przeniosą widzów do świata prowincjonalnego rosyjskiego miasteczka, które stanie się miejscem próby rozpoczęcia rewolucji. Pisarz chciał unaocznić swoim czytelnikom, jakie mogą być skutki moralnego nihilizmu. Jego wizję zaadaptował reżyser Janusz Opryński. Sztuka jest okazją do tego, aby przekonać się, czy problemy jakie dotykały społeczeństwo w XIX wieku są obecne również dzisiaj. Szaleństwo tekstu, żarliwość dialogów pokazują świat pijany od idei. Spektakl w ślad za wieloznacznością utworów pisarza nie ocenia i nie wskazuje racji.

Przedstawienie powstało w koprodukcji Teatru Dramatycznego z Teatrem Provisorium, jednym z najważniejszych teatrów alternatywnych, który od zawsze poszukiwał inspiracji w wybitnych tekstach polskiej i światowej literatury.


Teatr Provisorium: Biesy
27 i 28 sierpnia 2021, godz. 20:00
Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
darmowe wejściówki dostępne w kasie CK od 4 sierpnia

Wydarzenia polecane