W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wiele kultur Lublina
24.05.201116:14

W tym tygodniu przedstawiciele i przedstawicielki mniejszości narodowych, etnicznych i wyznaniowych Lublina zademonstrują swoją obecność na kulturalnej mapie miasta. Od środy do niedzieli trwać będzie festiwal "Wielokulturowy Lublin 2011". Wszystkie wydarzenia tej imprezy przygotowane zostały przez organizacje zrzeszające różne mniejszości.
Program festiwalowy jest bezpośrednim przeniesieniem kulturalnej tożsamości zaangażowanych w projekt mniejszości. Współorganizujące „Wielokulturowy Lublin” organizacje są bowiem aktywnymi twórcami formuły festiwalowej, a ich reprezentanci stanowią zespół przygotowujący i realizujący projekt. Całość koordynuje Centrum Kultury w Lublinie. W programie festiwalu m. in.: spacery śladami tradycji prawosławnej, ewangelickiej i żydowskiej, debaty, wykłady, koncerty, warsztaty kaligrafii, origami, ikebany, pokazy filmowe i wiele innych interesujących spotkań.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane