W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wiemy już, jaka będzie przyszłość kultury – zobacz raport z badań

Wiemy już, jaka będzie przyszłość kultury – zobacz raport z badań
22.05.202019:07

Centrum Kultury w Lublinie postanowiło poszukać odpowiedzi na to, jak organizować życie kulturalne miasta, jakie oczekiwania mają odbiorcy oraz jak dopasować program działań kulturalnych w nowej – kryzysowej, popandemicznej sytuacji społecznej.

Przez ostatnie tygodnie zbierane były odpowiedzi online od mieszkańców i mieszkanek Lublina dotyczące ich uczestnictwa w kulturze. 

Poniższy raport zawiera wyniki badania, które zrealizowaliśmy, aby poznać opinię na temat przyszłości przedsięwzięć kulturalnych oraz by dowiedzieć się, jakie są obawy i potrzeby uczestników kultury. Analizując ich wyniki, widzimy, że większość ankietowanych – pomimo różnych obaw będzie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych – po odmrożeniu działalności instytucji kultury. To daje nam – organizatorom życia kulturalnego – jeszcze większą mobilizację do działania i poszukiwania nowych metod kontaktu z widzami.

Zespół Centrum Kultury w Lublinie

Szczegóły raportu znajdziecie na stronie Centrum Kultury >>>