W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Windows'22. Plac Litewski | Gheordu

Windows'22. Plac Litewski | Gheordu
16.05.202215:12

Zapraszamy na kolejną wystawa młodych artystów z cyklu Windows'22 już 17 maja o godz. 19:00 na placu Litewskim - słup wystawienniczy przy Hotelu Europa.
Windows'22 to kontynuacja cyklu wystaw zewnętrznych Stowarzyszenia Artystycznego "Otwarta Pracownia" w Lublinie zainicjowanych w okolicznościach pandemicznych w 2021 roku, z okazji dziesięciolecia istnienia kolektywu.

Nagłówek manifestu jest taki sam jak samo miejsce i wzmacnia jego znaczenie. Dzięki niemu rozumiemy dogłębnie, co zostanie tu wyrażone.
Postacie przestrzenne z kompozycji głównej przyjmą formę autoprezentacji. Neutralna gra jest symbolem zbiorowej energii.
Zmiana ludzkiej percepcji potrwa godzinę, w tym czasie będziecie mogli nas śledzić i poznawać.
Przyjdź, aby zobaczyć kogoś, kto tańczy...
Przyjdźcie zobaczyć kogoś, kto gra...
Przyjdźcie zobaczyć kogoś, kto mówi...
Przyjdź zobaczyć nas...
---
Piszę, bo mi się to udaje; piszę, bo nauczyłem się pisać. Stopniowo nauczyłem się alfabetu, potem nauczyłem się komponować. Komponując, określałem siebie jako osobę, ktoś inny mnie zauważał albo po prostu przekazywałem innym wiadomość. Oni też umieją pisać, więc uczyli się od dziecka, potem zdefiniowali siebie i stali się tym, kim są teraz, tym, kim byli, kimś.
Może piszą książki, wiersze, tłumaczenia, dzienniki, a może tylko testy w szkole. W tej chwili piszę tylko o nich, moje pisanie jest też ich pisaniem, retoryka jest inna, dlaczego? Bo jestem kimś innym".
---
Gheordu jest artystą multidyscyplinarnym z Rumunii. Studiuje grafikę na UMCS. W jej pracach widać zainteresowanie niejasnymi tematami, dezorientacją i ciałem emocjonalnym. Czuje się zmotywowana do tworzenia i angażowania zbiorowości poprzez wychodzenie poza nią i ukazywanie pewnych dylematów. Jej celem jest zdobycie głębokiego uznania publiczności dla tego, czym chce się podzielić: widzialnego marzenia.
---
Projekt „Windows’22” jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2022-2023 oraz dzięki wsparciu Miasta Lublin