W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wirtualna Galeria Labirynt
19.11.202023:11

Odnajdując się w rzeczywistości, w której instytucje kultury są zamknięte dla zwiedzających, Galeria Labirynt zaprasza w swoje wirtualne progi. Dla swoich odbiorców proponuje trzy różne aktywności.

Sen Niedźwiedzia
Prezentowane na wystawie dzieła sztuki stanowią pretekst do namysłu nad relacjami człowieka z naturą. Podczas wirtualnego zwiedzania można obejrzeć filmy, fotografie, obrazy i rysunki, spojrzeć na otaczający nas świat z różnych perspektyw oraz zastanowić się nad kondycją człowieka w czasie klimatycznego kryzysu.

Wszystkim pracom towarzyszą opisy w formie tekstów oraz nagrań audio po polsku i angielsku. Wystawa, niczym żywy organizm, będzie stopniowo się rozrastać. Wystawa trwa do 15 grudnia.

Artyści i artystki: Paweł Althamer, Cezary Bodzianowski, Bogna Burska, Tomasz Ciecierski, Oskar Dawicki, Stanisław Dróżdż, Aneta Grzeszykowska, Katarzyna Przezwańska, Zygmunt Rytka, Julita Wójcik

Tej Drogi Nigdy Nie było
Projekt dla miłośników pięknych ilustracji oraz niezwykłych opowieści. „Tej drogi nigdy nie było” to łączący słowo i obraz interaktywny i multidyscyplinarny projekt, w którym grafiki i animacje dopełniają współczesną parafrazę starożytnego tekstu o Gilgameszu. Pod adresem gilgamesz.com.pl możecie zapoznać się z przygotowanym przez Maję Starakiewicz picture bookiem.

„Epos o Gilgameszu” to zabytek literatury Sumeru o tematyce na pozór odległej i nieaktualnej w kontekście realiów XXI wieku, często niezrozumiały przez archaiczną formę. Kiedy jednak przełożenia tej historii na współczesny język literacki i wizualny dokonuje ilustratorka i projektantka graficzna, która związkami ilustracji i literatury zajmuje się nie od dziś, powstaje multimedialne dzieło sztuki. Przygody króla miasta Uruk, postaci zarówno historycznej, jak i mitologicznej, okazują się być fascynującą opowieścią o miłości, poszukiwaniu sensu życia, walce z przemijaniem oraz odwiecznym konflikcie pomiędzy naturą i kulturą – a to tylko niektóre z jej wątków.

Niewidzialni Mieszkańcy

  • 8 bohaterów
  • 8 stołów
  • 8 obrusów
  • 8 opowieści
  • 8 przedmiotów

Historie migracji pojedynczych osób można opowiadać na wiele sposobów.

W wystawie „Niewidzialni mieszkańcy” punktem wyjścia stają się przedmioty. Migranci przywieźli je stamtąd — z kraju pochodzenia i zainstalowali do nowego życia tutaj w Polsce. Poprzez osiem przedmiotów umieszczonych na ośmiu stołach przykrytych obrusami z fragmentami historii migracyjnych, poznajemy ośmioro nowych mieszkańców i mieszkanek Lublina. Ich wychodzenie z niewidzialności odbywa się na naszych oczach. Możemy nie tylko poznać ich życie, ale także usłyszeć, jak mówią do nas w swoim ojczystym języku.

Od 11 listopada codziennie przez osiem dni będą pojawiły się kolejne wystawy w postaci filmowej. Zobaczycie je na stronie hf.org.pl. oraz na Facebooku Galerii Labirynt.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane