W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wkrótce premiera "Alicji w Krainie Czarów"

Wkrótce premiera "Alicji w Krainie Czarów"
24.09.202210:01

Zespół Teatru Andersena przegotowuje się do kolejnej premiery, będzie to spektakl „Alicja w Krainie Czarów” Lewis Carroll  w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Premiera spektaklu zaplanowana jest na sobotę, 8 października. 

Alicja w Krainie Czarów to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów literatury angielskiej. To napisana ponad 150 lat temu przez profesora z Oksfordu powieść-zagadka. To plątanina myśli, marzeń sennych, szkolnych wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych i językowych.

I właśnie w tę plątaninę, w tę zagadkę chcemy zaprosić młodych widzów.

Poczujmy się wszyscy jak Alicja, razem z nią wpadnijmy do króliczej nory i wybierzmy się we wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje. Do świata pełnego niezwykłych stworzeń, nieoczekiwanych spotkań, nieoczywistych rozwiązań, a także muzyki, tańca i humoru. Do Krainy Czarów.

A po co to wszystko? By przeżyć przygodę, by poznać inny świat, ale przede wszystkim: poznać lepiej siebie. Nie zrozumieć - to byłoby zbyt łatwe, to może nawet nigdy do końca się nie udać. Poznać własną dziwność, zachłysnąć się własną cudownością.

 

Chodźcie! Podążajcie za Białym Królikiem i uważajcie na Czerwoną Królową - może ściąć Wam głowę!

Alicja w Krainie Czarów

Spektakl dla dzieci od 7 lat

Przekład, adaptacja, reżyseria: Jakub Roszkowski / Scenografia: Marcin Chlanda / Muzyka: Dominik Strycharski / Choreografia: Urszula Parol

Asystent reżysera: Piotr Bublewicz / Realizacja świateł: Michał Kupczyński, Paweł Ciołek / Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak / Inspicjent: Arkadiusz Sławek / Zdjęcia: Tomasz Tylus / Grafika: Kamil R. Filipowski

Obsada: Konrad Biel, Piotr Bublewicz, Jacek Dragun, Roma Drozdówna, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak-Lasecka, Bartosz Siwek, Łukasz Staniewski, Wioletta Tomica.

Na podstawie powieści Lewis Carroll

Bilety i rezerwacje: 

 • bilety indywidualne i specjalne (dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i ich opiekunów) do kupienia w serwisie Bilety24.pl lub w kasie teatru
 • godziny otwarcia kasy: wtorek - piątek, g. 8:30 - 12:00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, tel.: +48 882 437 343
 • rezerwacji biletów grupowych można dokonać w Dziale Organizacji Widowni
 • godziny otwarcia: poniedziałek - piątek, g. 8:00 - 16:00
 • e-mail:
 • tel.: +48 502 663 873 / +48 691 910 201

Rodzaje i ceny biletów: 

 • bilet indywidualny - 40 zł
 • bilet grupowy*- 30 zł
 • opiekunowie grup - 1 zł
 • bilety specjalne dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością
 • bilety dla uczniów szkół artystycznych, studentów wyższych szkół artystycznych, członków ZZAP, członków ZASP - 10 zł
 • posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej LUBIKA - 10% zniżki od ceny regularnej biletu normalnego na spektakle, z wyłączeniem premier i wydarzeń specjalnych, zakupionego w kasie teatru
 • posiadacze Karty Dużej Rodziny - pierwsze 3 bilety w cenie biletu indywidualnego, kolejne bilety w cenie 10 zł

*grupa zorganizowana to grupa minimum 10 osób plus 1 opiekun

 

Partnerzy medialni: Polskie Radio Dzieciom, MAIK Agencja Reklamowa
Partnerzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Cukiernia Williams, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?”
Patroni medialni: Polskie Radio Lublin; TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Akademickie Radio Centrum, Radio Freee, Kurier Lubelski, lubelski.pl, przedszkola.edu.pl.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie jest instytucją kultury Miasta Lublin, której Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym jest Krzysztof Rzączyński.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej