W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wolność inspiruje kreatywność

Wolność inspiruje kreatywność
06.11.201809:20

Wolność inspiruje kreatywność - panel projektu Creative Spirits z udziałem lubelskich przedsiębiorców kreatywnych.

7 listopada godz. 13.00
Miejsce: Aula I. Daszyńskiego, Wydział Politologii UMCS/wstęp wolny
Organizator: Wydział Kultury UM w ramach projektu "Creative Spirits- Stymulowanie kreatywnej przedsiębiorczości poprzez przygotowanie i realizację miejskich strategii"                                   
                                                                                                                                                                  Autor grafiki: Renata Saba                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
Lubelscy przedstawiciele przemysłów kreatywnych zaprezentują swoją wizję wolności realizowaną w ich pomysłach i projektach. Ludzie reprezentujący przemysły kreatywne dzięki swojej naturalnej skłonności do innowacyjności stanowią najbardziej wartościową grupę wśród przedsiębiorców. To oni konceptualizując, a następnie komercjalizując własne idee i pomysły są siłą napędową innowacyjnej gospodarki. Unikalni i kreatywni Lublinianie prowadzący działalność oraz tworzący nieszablonowe rozwiązania zaprezentują swoje projekty jako przykład dobrych, rynkowych praktyk inspirujących innych. Podczas panelu zaprezentujemy potencjał środowisk kreatywnych w Lublinie, pokazując jak ważna w ich działaniach jest idea wolności.

Prelegenci:
1. Renata Saba - Studio Grafiki Manualnej "RENATA PISZE"
2. Michał Ćwiek, Mateusz Kunkiewicz - Fundacja Rozwoju Designu LuCreate
3. Joanna Hołda - Lubelski Instytut Designu
4. Stanisław Skulimowski - Fundacja "LUBLIN GAMEDEV"
5. Małgorzata Karwicka - Fundacja Piękno Panie, "Ładno Pracownia"
6. Wojciech Januszczyk - KRAJOBRAZY Fundacja Przestrzeni

Prelegenci:
1. Renata Saba
- Studio Grafiki Manualnej "RENATA PISZE"
Właścicielka studia projektowego „Renata Pisze”. Plastyczka, projektantka form użytkowych, kreatorka. Stosuje nietypową formę reklamy: filmy pisane ręcznie. Maluje, projektuje i wykonuje szyldy, plakaty, afisze. Namawia wszystkich do używania rąk do pisania i rysowania – skutecznego  sposobu porozumiewania się.
Motto Pani Renaty: “Jeżeli myślisz, że nic nie możesz zmienić – zmień myślenie.”

2. Michał Ćwiek, Mateusz Kunkiewicz - Fundacja Rozwoju Designu LuCreate
Fundacja Rozwoju Designu LuCreate- inicjatywa mająca na celu pokazanie potencjału oraz integrowanie środowisk kreatywnych na Lubelszczyźnie. Głównym celem jest rozwój designu poprzez budowanie relacji pomiędzy projektantami a środowiskiem biznesu, sztuki oraz społeczności lokalnych. Osią działań Fundacji jest organizacja wydarzeń i projektowanie. Pracownia, to działające na zasadzie coworkingu miejsce, skupiające projektantów i specjalistów z branży kreatywnej.

3. Joanna Hołda - Lubelski Instytut Designu
Lubelski Instytut Designu -Misją Instytutu jest promowanie designu, jako strategicznego czynnika rozwoju gospodarczego, głównego czynnika wsparcia innowacji i obszar, za pomocą którego można poprawić jakość życia. Celem Instytutu jest ustalenie standardów w zakresie projektowania i innowacji, promowanie dobrych praktyk w zakresie designu oraz stworzenie platformy współpracy lubelskich uczelni, biznesu, środowiska projektantów i administracji publicznej. Działania Instytutu mają pomóc zwiększyć wykorzystanie wzornictwa w procesach innowacyjnych firm i instytucji publicznych. Rolą Instytutu jest wsparcie sektora kreatywnego, promocja designu, umiędzynarodowienie produktów i usług z Lubelszczyzny.

4. Stanisław Skulimowski - Fundacja "LUBLIN GAMEDEV"
Lublin GameDev to grupa, której celem jest integracja lubelskiego środowiska twórców gier oraz wspólna wymiana doświadczeń. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem gier lub już je tworzą. Fundacja organizuje prelekcje na temat tworzenia gier, prowadzi warsztaty z grafiki i programowania.

5. Małgorzata Karwicka - Fundacja Piękno Panie, "Ładno Pracownia"
Fundacja Piękno Panie skupia twórców artystów i projektantów sztuki użytkowej. Wspiera wszelkiego rodzaju działalność w zakresie designu i projektowania z naciskiem na inicjatywy lokalne. Realizuje projekty społeczno-artystyczne w przestrzeni miejskiej. Promuje kulturę i sztukę dobrego wzoru i designu.

6. Wojciech Januszczyk - KRAJOBRAZY Fundacja Przestrzeni
FUNDACJA KRAJOBRAZY jest niezależną organizacją, promującą oraz wspierającą rozwój architektury krajobrazu, a także dobre praktyki w zakresie dbania o przestrzeń i tereny zieleni. Wszelkie działania podejmowane przez organizację są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i mają na uwadze przede wszystkim dbałość o krajobraz.Fundacja jest organizacją ukierunkowaną na zmiany podejścia do zagospodarowania przestrzeni publicznej. Zajmuje się także rozwojem świadomości obywatelskiej w zakresie dbania o wysoką estetykę krajobrazu w skali mikro i makro, poprzez organizację warsztatów i spotkań dla mieszkańców, promując partycypację społeczną i aktywizację obywateli.