W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wracają AudioLogie
15.03.201113:18

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zaprasza na dwa wydarzenia w ramach cyklu AudioLogie2011. Tegoroczna edycja cyklu jest kontynuacją i niejako podsumowaniem słuchowisk oraz koncertów jakie odbyły się w ramach projektu AudioLogie prezentowanego w Ośrodku Rozdroża/Muzyczna Scena Eksperymentalna w miesiącach luty-maj 2010. Tym razem będzie to większe wydarzenie - cały dzień wypełniony warsztatami i koncertami z muzyką improwizowaną.
W ramach cyklu w piątek 18 marca odbędą się: Warsztaty słuchania aktywnego (godz. 17.00) Słuchanie aktywne (inaczej „słuchanie głębokie” - deep listening) to postawa twórczego uczestnictwa w sonosferze. Jest ważna dla twórców muzyki konkretnej, ekologów dźwięku i artystów zajmujących się nową improwizacją (redukcjonizm, free improv). Warsztaty mają na celu zapoznanie i wyjaśnienie uczestnikom podstawowych założeń słuchania aktywnego poprzez aktywizujący percepcję spacer dźwiękowy. Za tą część programu odpowiedzialny będzie artysta dźwiękowy Krzysztof Topolski aka Arszyn. Koncerty muzyki free improv – seria koncertów muzyki improwizowanej (godz. 20.00) Podstawą będzie tu integracja pomiędzy zaproszonymi artystami, a lubelskimi muzykami zajmującymi się wolną improwizacją. Zaproszeni goście-improwizatorzy wraz z lokalną grupą stworzą składy ad hoc, które będą wybierane tuż przed samym wykonaniem.