W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wykład Zbigniewa Rybczyńskiego

Wykład Zbigniewa Rybczyńskiego
23.02.201117:50

Światowej sławy reżyser filmowy, operator i scenarzysta wygłosi w Lublinie wykład multimedialny. Zbigniew Rybczyński jest absolwentem Łódzkiej Filmówki, zdobywcą Oscara za film „Tango” w 1983 roku, za najlepszy film krótkometrażowy. Jest twórcą wielkich dzieł filmowych nowatorskich językowo i technologicznie, teledysków do muzyki największych światowych osobowości muzycznych, m.in. Johna Lennona i Micka Jagerra.
Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Emmy. Zbigniew Rybczyński wykładał w Wyższej Szkole Mediów (Kunsthochschule für Medien) w Kolonii, w Wyższej szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Po powrocie na stałe z wieloletniej emigracji w USA i w Niemczech, z udziałem środowiska akademickiego w 2009 otworzył pierwszą w Polsce szkołę animacji 3D i efektów specjalnych "Drimagine". Na wykład zapraszają: Wydział Humanistyczny UMCS, Instytut Kulturoznawstwa UMCS i Studenckie Koło Kultury Audiowizualnej UMCS Wykład odbędzie się w piątek 25 lutego o godz. 12:00 na Wydziale Humanistycznym - Plac Marii Curie - Skłodowskiej Lublin - duża aula. Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane