W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Autoportret w masce Haliny Studniarz - Dreyer

Wystawa: Autoportret w masce Haliny Studniarz - Dreyer
21.03.202312:45

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy do Bioteka na wystawę masek gipsowych - Autoportret w masce Haliny Studniarz - Dreyer.

Halina Studniarz - Dreyer - aktorka - mim, pedagog, instruktorka teatru, propagatorka i badaczka sztuki pantomimy, członkini Polskiego Forum Choreologicznego.Do wszystkich swoich aktywności scenicznych ( 1979-1990r.Lubelski Teatr Wizji i Ruchu, 1990-1995r.Teatr Ruchu Plastycznego, występy solo w roli Pierrota w Polsce i za granicą, filmy) rzeźbienie powietrza plastyką ciał mimów, dołączyła nowość - rzeźbienie twarzy mimów w gipsie i wystawy "Autoportret w masce" w połączeniu z fotografiami spektakli pantomimicznych.
W filii nr.6 MBP Biotece z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru prezentowane będą twarze - maski lubelskich mimów:  Dariusz Czajkowski, Maria Duszuk-Brzezińska, Małgorzata Kononowicz-Brutkowska, Grażyna Kowalik-Pawlik, Jacek Łuczkiewicz, Andrzej Samborski, Halina Studniarz-Dreyer, Jacek Wałdowski.

Wernisaż: 28 III 2023r., godz.17:00
Wystawa trwa do 28 IV 2023r.