W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

XIII Międzynarodowy Festiwal Konfrontacje Teatralne

XIII Międzynarodowy Festiwal Konfrontacje Teatralne
02.10.200823:03

Tegoroczna edycja „Konfrontacji Teatralnych” nosi tytuł "Żydzi w teatrze" i nieprzypadkowo zbiega się z ogłoszonym w 2008 roku przez Unię Europejską Rokiem Dialogu Międzykulturowego. Janusz Opryński, dyrektor artystyczny festiwalu przybliżając temtykę XIII edycji Konfrontacji pisze: "Dla nas ludzi mieszkających w Lublinie, ten temat jest szczególnie bliski, ważny, choć bardzo bolesny. Nie ma w Lublinie Żydów, jest "palące wspomnienie", jest "krzycząca nieobecność".
Temat XIII edycji Konfrontacji narodził się w ubiegłym roku kiedy Tadeusz Słobodzianek, dramaturg i twórca Laboratorium Dramatu wspólnie z Konfrontacjami Teatralnymi i Teatrem NN zorganizował warsztat dramaturgiczny w Nasutowie pt. "Żydzi Lubelscy". Na tegorocznym festiwalu pokazanych zostanie 5 przedstawień, które swój początek miały w Nasutowie. W sumie w ramach festiwalu pokazane zostaną przedstawienia z 6 krajów: Izraela, Rosji, Szwecji, Belgii, Estonii, Czech, opowiadające historie uwikłane w problem żydowski. Spektaklom towarzyszyć będzie sesja, którą poprowadzi znawca tematu Dariusz Libionka oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących. Strona Konfrontacji: www.konfrontacje.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane