W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

XV Festiwal Muzyka i Plastyka - Tempus Paschale

XV Festiwal Muzyka i Plastyka - Tempus Paschale
06.03.200908:44

9 marca rozpoczął się XV Festiwal Muzyka i Plastyka - Tempus Paschale 2009. Przed lubelską publicznością jeszcze sześć koncertów muzyki dawnej. Festiwal jest organizowany od 1997 roku. W ramach festiwalu odbywają się koncerty muzyki dawnej w zabytkowych lubelskich wnętrzach, a uczestniczą w nich soliści i zespoły z kraju i zagranicy.
Jest to jedyna w regionie impreza, skupiająca się na promowaniu muzyki dawnej. Program Festiwalu "Tempus Paschale" podkreśla europejski wymiar dziedzictwa kulturalnego Lublina poprzez prezentację arcydzieł muzyki dawnej, a także muzyki żydowskiej oraz rosyjskiej. Organizatorzy szczególną uwagę zwracają na duchowy wymiar kultury, organizując Festiwal w okresie paschalnym i prezentując wybitne dzieła muzyki religijnej. Dzięki Festiwalowi muzycy środowiska lubelskiego maja okazję współpracować ze ścisłą czołówką polskich instrumentalistów i śpiewaków, dając tym samym świadectwo wysokiego poziomu umiejętności własnych. W programie Festiwalu lokalność i polskość przenika się z kontekstami europejskimi. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Prof. Józefa Życińskiego, Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego i Pana Adama Wasilewskiego, Prezydenta Miasta Lublina Organizator: Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua Dyrektor Artystyczny: Stefan Münch Program festiwalu

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane