W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu

Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu
27.09.201909:56

Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu

dla widzów od 3 lat / czas trwania: 50 min.

Spektakl w konwencji musicalu lalkowego, dedykowany dzieciom w wieku od trzeciego roku życia. Główną bohaterką opowieści jest Żyrafa. Jej wędrówce w poszukiwaniu wody i deszczu towarzyszy nieco opryskliwy i bystry Żmij oraz wielobarwne Ptaki, których animacja będzie połączona z choreografią taneczną aktorów, tworząc układy mieniące się jak w kalejdoskopie.

Razem z bohaterami przeniesiemy się na afrykańską pustynię, gdzie panuje upał i zwierzętom zaczyna brakować wody. Marzycielska, ale jednocześnie energiczna Żyrafa, nie widząc innego sposobu, wybiera się w pogoń w poszukiwaniu chmur, z których ma spaść deszcz. Ptaki, które władają niebem nad piaszczystym bezkresem, niestety nie dają rady znaleźć najmniejszej nawet chmurki. Sadzawki wysychają jedna po drugiej i zaczyna brakować nadziei.

Żyrafa postanawia pomóc innym i wzlecieć sama, ale jest to dla niej niewykonalne, choćby dostała od Ptaków mnóstwo piór. Biegnie jak najdalej zapatrzona w niebo, a w swoim pędzie nie zauważa wygrzewającej się na piasku Żmii. Potyka się o nią, za co zostaje ukąszona. Z obolałą nogą nie będzie mogła dalej biec, będzie zmuszona zatrzymać się i być może sama znaleźć pomoc.

Pomimo zupełnie odmiennych temperamentów i wielu sprzeczności Żmija okazuje się być … Żmijem i razem wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu wody i chmury, a podczas wspólnej wędrówki nawiązuje się między nimi uczucie oraz więź. Żmij zmusza Żyrafę, aby ta zatrzymała się, przestała pędzić na oślep, a Żyrafa przekonuje Żmija, że warto poświęcić się dla innych.

Czy wspólnie uda im się odnaleźć tak potrzebną chmurę? Czy na spaloną ziemię spadnie długo wyczekiwany deszcz? Czy dzięki wspólnemu wysiłkowi bohaterów na pustyni pojawi się oaza?

Dynamiczny spektakl podejmie palący obecnie temat: odpowiedzialności za innych oraz za planetę, na której żyjemy.

TWÓRCY: Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec / Scenografia i lalki: Areta Puchalska / Muzyka: Łukasz Damrych / Ruch sceniczny: Klaudia Cygoń / Reżyseria świateł: Kamil Derda

OBSADA: Piotr Bublewicz, Roma Drozdówna, Gabriela Jaskuła, Bartosz Siwek, Katarzyna Staniewska

REALIZATORZY: Realizacja świateł: Michał Kupczyński, Radosław Gawryluk / Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak / Inspicjent: Arkadiusz Sławek / Zdjęcia: Maciek Rukasz / Grafika: Kamil R. Filipowski / Video: Piotr Miłkowski

PRODUKCJA: Teatr im. Hansa Christiana Andersena - Dyrektor Naczelny i Artystyczny - Krzysztof Rzączyński

Katarzyna Kawalec - reżyserka, aktorka, pedagog, autorka scenariuszy do spektakli i piosenek dla dzieci. Ukończyła wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku na kierunkach aktorstwo i reżyseria. Współpracowała jako aktorka w latach 2009-2010 z Teatrem Guliwer w Warszawie oraz w latach 2010-2014 z Teatrem Arlekin w Łodzi, gdzie grała w wielu spektaklach dla dzieci i dorosłych. Jeszcze w trakcie studiów zaczęła prowadzić liczne warsztaty i lekcje teatralne dla dzieci i młodzieży. Wyreżyserowała kilkanaście spektakli dla dzieci w Łodzi, Toruniu, Lublinie, Koszalinie, Zielonej Górze i Rzeszowie. Wszystkie scenariusze teatralne jej autorstwa w krótkim czasie doczekały się scenicznych realizacji. W Teatrze Andersena zrealizowała już spektakl „Bucik kopciuszka”