W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaczarowany Lublin - Festiwal Opowiadaczy

Zaczarowany Lublin - Festiwal Opowiadaczy
17.06.201309:54

W dniach 20-23 czerwca w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” odbędzie się kolejny Festiwal "Zaczarowany Lublin - Festiwal Opowiadaczy". Do Lublina zaproszeni zostali opowiadacze z całej Europy m.in. Francji, Izraela, Grecji.
Historie opowiadane będą w oryginalnych wersjach językowych, z tłumaczeniem na polski; będą to historie podkreślające etniczną odrębność i różnorodność kulturową zaproszonych opowiadaczy. Wydarzenie ma poza aspektem artystycznym również cel edukacyjny – popularyzację sztuki opowiadania. Integralną częścią Festiwalu będą także działania animacyjne: prezentacje i konkursy dla dzieci. Celem czwartej edycji projektu "Zaczarowany Lublin - Festiwal Opowiadaczy" jest odbudowanie (w formie “Nowej Tradycji”) i popularyzacja, będącego w zaniku zjawiska kultury, jakim jest opowiadanie historii. W środę odbędzie się przedpremierowy pokaz Animacji Legend Lubelskich z udziałem twórców. Podczas tegorocznej edycji projektu na warsztatach edukacyjno-artystycznych dzieci i młodzież przygotowały dwie animacje: „Legenda o Lubelskim Żmiju” reżyserowana przez Karolinę Józwik i „Legenda o Aniele Zapomnienia” w reżyserii Joanny Polak. Nad koordynacją prac czuwała Alicja Magiera. Częścią pokazu przedpremierowego będzie koncert Ani Brody, która skomponowała muzykę do Animacji Legend Lubelskich 2013. Muzyka tworzona przez Anię Brodę jest pełna nastrojów, kolorów i tajemnic poruszających struny wyobraźni. Na koncercie będzie można usłyszeć aranżacje wierszy Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Natalii Usenko i Józefa Czechowicza. W czwartek zaś odbędą się się spotkania z pierwszym opowiadaczem. Wystąpi Maurice Tardieu z Francji z opowiadaniem "Pas trop vite” ("Nie spiesz się"). Wstęp na spotkanie jest wolny. Pełny program Festiwalu