W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończył się Carnaval Sztuk–Mistrzów

Zakończył się Carnaval Sztuk–Mistrzów
12.08.201308:55

Wczoraj dobiegła końca czwarta edycja Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Na cztery sierpniowe dni organizatorom po raz kolejny udało się zaprowadzić na ulicach Lublina atmosferę cyrkowej areny.
Pogoda dopisała, a w programie imprezy nie zabrakło atrakcji. Mieszkańcy i turyści mogli podziwiać ponad sto występów w wykonaniu żonglerów, akrobatów, buskerów na Pl. Litewskim, Deptaku, Starym Mieście i na Błoniach pod Zamkiem. Pierwszy dzień festiwalu zakończyła Fire Night. Na scenie na Placu po Farze, w piątkowy wieczór obejrzeć można było "Slapstic Sonatę" w wykonaniu Cyrku La Putryka z Czech, a w niedzielę grupę KaraKasa Circus ze spektaklem "Casa Dolce Casa" - dwóch gwiazd tegorocznego Carnavalu. Na Pl. Litewskim umiejscowiona została scena buskerska, a ponad głowami przechodniów na Starym Miescie, swoje umiejętności prezentowali uczestnicy towarzyszącego Carnavalowi Urban Highline Festival, których popisy dodatkowo można było oglądać w sobotę podczas III Otwartych Mistrzostw Polski w trickline. Również w sobotę z Pl. Litewskiego na Pl. po Farze przemaszerował sześciotysięczny korowód Wielkiej Prady Kuglarskiej. W namiocie na Błoniach pod Zamkiem widzowie mogli oglądać popisy Bandit Queen Circus, Pandoras Cirus, formacji Cia Es. czy wysłuchać historii o Sztukmistrzu z Lublina w wykonaniu Witolda Dąbrowskiego. O muzyczną oprawę święta w cyrkowym klimacie zadbały Kapela Timerigu, Asphalt Theater, Srebrne Wesele i grupa Kwadratowi. Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyło się Miasteczko Zabaw Niezwykłych i Europejskie Centrum Bajki. Dzieci, które uczestniczyły w warsztatach w trakcie trwania Carnavalu, w niedzielę zaprezentowały swoje umiejętności na Placu po Farze w opowieści cyrkowej – adaptacji legendy o pięknej Inez. Klimat Carnavalu udzielał się widzom, którzy chętnie włączali się do udziału w spektaklach oraz próbowali swoich sił na Otwartych Warsztatach Kuglarskich. Kolejna edycja już za rok ! podsumowanie organizatorów