W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zapraszamy na kolejne pikniki! Kośminek (13 lipca), Felin (14 lipca), Poręba (15 lipca)

11.07.201810:40

Przed nami trzy kolejne pikniki połączone z koncertami "Drogi wolności". Po ogromnym sukcesie wydarzeń na Czechowie i Kalinowszczyźnie, w których uczestniczyło każdorazowo blisko 2 tysiące osób, zapraszamy do wspólnej zabawy mieszkańców Kośminka (13 lipca), Felina (14 lipca) oraz Poręby (15 lipca). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Zapraszamy na pikniki!

  • piątek (13 lipca) na terenie zielonym przy Szkole Podstawowej 32, u zbiegu ul. Sulisławickiej i ul. Tetmajera-Przerwy
  • sobota (14 lipca) na terenie zielonym przy Szkole Podstawowej 52 przy ul. Władysława Jagiełły
  • niedziela (15 lipca) na terenie przy scenie w Parku Jana Pawła II

Piłkarskie emocje w pełni, dlatego też na piknikach będzie można spróbować swoich sił w turnieju gry w gigantyczne piłkarzyki. Do turnieju zapraszamy drużyny 5-osobowe (zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu imprezy, przy scenie od godz. 17:00). W zależności od ilości zgłoszonych drużyn zostanie dobrany system rozgrywek. Mecze będą się składać z dwóch połówek po 5 minut. Dla zwycięskiej drużyny przewidziane są specjalne nagrody. Kolejną atrakcją podczas nadchodzących pikników będzie specjalny, wieczorny pokaz FIRESHOW przygotowany przez Fundację Sztukmistrze.

Program wydarzenia:

  • godz. 17:00 – piknik rodzinny: zabawy i animacje dla całych rodzin
  • godz. 19:00 – koncert specjalny „Drogi Wolności”; w programie utwory, m.in.: Perfectu, Lady Pank, Lombardu, Czesława Niemena w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów z udziałem Tomasza Momota, „Fat Matthew” i „Jahdeck” (Chonabibe)
  • godz. 20:30 - pokaz FIRESHOW (Fundacja Sztukmistrze)
  • godz. 20:45 – kino plenerowe – pokaz filmu „Volta”, reż. J. Machulski

Podczas pikniku zostanie zorganizowana strefa gastronomiczna dla dzieci i dorosłych. Będzie też można spróbować swoich sił w specjalnej Strefie Wysokich Lotów. Konkursy przygotował Port Lotniczy Lublin oraz linie Small Planet: zniżkowe vouchery na bilety z Lublina do Burgas (Bułgaria).

​Koncerty „Drogi wolności” to cykl koncertów dzielnicowych przybliżających mieszkańcom Lublina rolę naszego miasta w procesach wolnościowych Polski, ze szczególnym podkreśleniem roli Lubelskiego. 21 lipca odbędzie się finał koncertów dzielnicowych, plenerowy koncert na placu Zamkowym „Siła kobiet” z udziałem Kayah, Nosowkiej, Brodki i Pauliny Przybysz. Koncert będzie kwintesencją kobiecości, podczas którego artystki zaśpiewają swoje największe przeboje.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Lublin oraz Centrum Kultury w Lublinie, partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Wydarzenia polecane