W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zbieramy wspomnienia o baobabie

15.07.201816:26

Galeria Labirynt zaprasza do akcji "Zbieramy wspomnienia o baobabie!" Wydarzenie polega na zbieraniu przez  instytucję wspomnień mieszkańców Lublina o drzewie, które do 2017 roku rosło na Placu Litewskim.

Historie utrwalone na fotografiach, spisane lub mówione zostaną umieszczone w formie kapsuły czasu w kolumnie zaprojektowanej przez Mirosława Bałkę, symbolizującej słynną lubelską topolę. Wspomnienia można przesyłać na adres email:  lub umówić się osobiście na rozmowę w celu przekazania wspomnień do 31 sierpnia.

Do współpracy z Galerią Labirynt przyłączyły się wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz DDK Węglin i DDK Czuby Południowe. W tych placówkach również można zostawić spisane przez siebie wspomnienie.

Priorytetem w naszym projekcie jest rozmowa z Lubliniankami i Lublinianami, chęć wysłuchania ich historii oraz poznania opinii o zmieniającym się mieście. Dlatego też organizujemy spotkania z mieszkańcami, podczas których pytamy o wspomnienia związane z baobabem.  Dotychczas odbyły się trzy: na Placu Litewskim, w Ogrodzie Saskim oraz na LSM. W planach mamy kolejne wydarzenia promujące akcję. Ze zgromadzonych przez nas materiałów wynika, że baobab był cennym świadkiem historii i chcemy, by został tak zapamiętany.

Ważnym aspektem wydarzenia jest łączenie historii ze sztuką współczesną. Wspomnienia jako indywidualne odczucia, związane z tak istotnym symbolem, jakim był baobab dla Lublina, zostaną zachowane w kolumnie wykonanej przez Mirosława Bałkę, jednego z najbardziej znanych polskich artystów współczesnych. Jest to pamiątka dla przyszłych pokoleń, jak również wkład mieszkańców w tworzenie niepowtarzalnego dzieła sztuki.

 

Wydarzenia polecane