W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Żbiki z DDK „Węglin” triumfują w Katowicach

Żbiki z DDK „Węglin” triumfują w Katowicach
03.06.201811:06

27 maja 2018 grupa taneczna Żbiki zajęła pierwsze miejsce na ogólnopolskim turnieju Śląska Biba 2018 w Katowicach w kategorii formacje hip-hop basic 13-16 lat. Oprócz startu w formacjach uczestnicy konkurowali też w kategoriach solowych. Tancerka z formacji Żbiki, Natalia Wójcik dotarła do półfinału w kategorii hip-hop solo 13-16.

W trwającym dwa dni turnieju wzięło udział kilkuset uczestników z całej Polski, a wśród nich renomowane szkoły taneczne i wybitni tancerze, m.in. z Poznania, Białegostoku, Gdańska, Wrocławia, Warszawy, Krakowa oraz Lublina, który reprezentowały właśnie Żbiki z DDK „Węglin”.

Do zwycięskiego występu tancerzy przygotował Paweł 'Pitzo' Mazur, który prowadzi w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” zajęcia street dance.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej