W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF "Żertwa" Mateusza Nowaka w Niemczech

06.11.201823:23

W przyszłym tygodniu stypendysta Prezydenta Miasta Lublin wystąpi na 11. Międzynarodowym Festiwalu Monodramu "Thespis" w niemieckim Kiel.


"Thespis" jest jednym z najbardziej prestiżowych i największych festiwali teatrów jednego aktora na świecie. Organizowany jest od 1999 roku. Podczas edycji zaprezentowanych zostanie szesnaście spektakli. Monodramistki i monodramiści to reprezentanci takich krajów jak: Armenia, Brazylia, Hiszpania, Izrael, Japonia, Kuba, Niemcy, Polska, Słowacja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy. Festiwalowi towarzyszą również sympozja i dyskusje panelowe, w czasie których omawiana jest sytuacja teatru jednego aktora w międzynarodowym życiu teatralnym. Festiwal realizowany jest we współpracy z ITI Monodrama Forum przy Międzynarodowym Instytucie Teatralnym. Spektakl "Żertwa" zaprezentowanie zostanie w Teatrze Schauspielhaus.

Mateusz Nowak jest trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Lublin (2013, 2015, 2017), czterokrotnie rekomendowanym do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin (2015, 2016, 2017, 2018) oraz laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury (2013). Swoje monodramy prezentował do tej pory ponad sto pięćdziesiąt razy w Polsce i na świecie (Albania, Armenia, Austria, Białoruś, Cypr, Czechy, Kosowo, Kuwejt, Macedonia, Mongolia, Rosja, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina) zdobywając za nie ponad dwadzieścia krajowych i międzynarodowych nagród. 
 
"Żertwa" na podstawie lub z wykorzystaniem fragmentów tekstów: "Dziennik bez samogłosek" Aleksandra Watta, "Pan Tadeusz" i "Śniła się zima" Adama Mickiewicza, "Zapluty karzeł reakcji" Piotra Woźniaka
scenariusz: Stanisław Miedziewski i Mateusz Nowak
reżyseria - Stanisław Miedziewski
wykonanie - Mateusz Nowak
charakteryzacja - Agnieszka Adamczewska
realizacja nagrania - Konrad Biel
kostium - Magdalena Franczak
światło - Marcin Kabat Kowalczuk
dźwięk - Łukasz Szulc
Spektakl powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin
 

Powiązane:

Mateusz Nowak

Wydarzenia polecane