W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Żurawie - nominacje w kategorii "Animator kultury"

Żurawie - nominacje w kategorii "Animator kultury"
29.04.201300:29

Znamy już nominowanych do „Żurawie - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne”. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 9 maja 2013 roku o godz. 19.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2. Przedstawiamy dzisiaj sylwetki wyróżnionych w kategorii animator kultury
: Ewelina Jurasz - animatorka kultury zaangażowana w sprawy społeczności akademickiej i dzielnic, recytatorka. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu projektów kierowanych do społeczności lokalnych, dzielnic i domów kultury, m.in. "Across The Skyline" (2009 r.), „Akcji-Start!” (2011r.), „Nie do wiary!To Tatary?” (2012 r.), „ASYstentów dzielnicy” (2013 r.). Koordynatorka LOkomotyw 2012 – programu rozwoju aktywności młodzieży licealnej. Współzałożycielka i koordynatorka Grupy ParaFraza od 2010 roku, v-ce prezeska Fundacji Teatrikon. Stała współpracowniczka Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (program „Ambasadorzy”). Pracowała ze społecznością lokalną na Warmii. Obecnie współpracuje przy realizacji Nocy Kultury, Miasta Poezji i tworzy Inkubator Kultury w Rzeszowie. Joanna Reczek – należy do inicjatorów środowiska Nowego Cyrku w Lublinie i jest jednym z założycieli Fundacji Sztukmistrze. Organizator 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, największego na świecie festiwalu sztuki Nowego Cyrku, który miał miejsce w Lublinie w 2012 roku, a także Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Prowadzi wymiany międzynarodowe dla dzieci i młodzieży, a także szkolenia dla multiplikatorów, jest członkiem Grupy Roboczej ds. Pedagogiki przy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Pomysłodawczyni konkursu dla utalentowanych studentów lubelskich uczelni „Open Stage”. Michał Sieńko – urodził się w Lublinie, tu mieszka, pracuje, animuje. Jako pierwszy w Polsce napisał pracę magisterską w formie gry planszowej, a obecnie pisze doktorat – również z gier. Od wielu lat miłośnik historii, gier planszowych i fantastyki. Obecnie łączy swoje pasje poprzez projektowanie gier planszowych poświęconych historii. Zajmuje się również propagowaniem tego hobby wśród młodzieży i studentów – organizuje spotkania poświęcone grom planszowym, warsztaty i pokazy. W wolnych chwilach bloguje i fotografuje. Organizatorem nagrody „Żurawie - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” jest: Fundacja Kultury Audiowizualnej „Beetle” i Polskie Radio Lublin. Łączna pula nagród to 10 tysięcy złotych. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin. Nagrody finansowe dla laureatów funduje Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.