W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zwiedzaj Muzeum Wsi Lubelskiej ze smartfonem

Zwiedzaj Muzeum Wsi Lubelskiej ze smartfonem
13.01.201623:12

Muzeum Wsi Lubelskiej wyszło naprzeciw użytkownikom nowych technologii. Od niedawna odwiedzający mogą korzystać z dostępnej aplikacji mobilnej, która z pewnością ułatwi i uprzyjemni zwiedzanie skansenu właścicielom smartfonów czy tabletów.

Muzeum Wsi Lubelskiej wprowadziło do użytku aplikację mobilną, z której mogą korzystać posiadacze m.in. telefonów komórkowych typu smartfon lub tabletów wyposażonych w kamerę internetową. Aplikacja prezentuje zabytki lubelskiego skansenu, z których każdy został oznaczony kodem QR (z ang. Quick Response Code). Skanując kod przy poszczególnym obiekcie zwiedzający uzyskuje informację na temat umiejscowienia zabytku oraz jego krótki opis wraz ze zdjęciem. Ponadto mobilny przewodnik korzystając z nawigacji satelitarnej pozwala na poznanie planu Muzeum jak również sprawne poruszanie się po ekspozycji.

Aplikacja została przygotowana specjalnie dla skansenu przez lubelską firmę GIS–EXPERT zajmującą się projektowaniem Systemów Informacji Przestrzennej (GIS). Firma zaproponowała nieodpłatne wykonanie szczegółowej inwentaryzacji terenu oraz opracowanie cyfrowej mapy połączonej z materiałami multimedialnymi udostępnionymi przez Muzeum. Zgromadzone dane zostały opublikowane w aplikacji, która jest prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji przez zwiedzających.

Muzeum Wsi Lubelskiej jest czynne przez cały rok, a obecnie, tj. w sezonie zimowym w godzinach 9-15 (z wyjątkiem poniedziałków). Aplikacja jest także dostępna na stronie http://skansen.lublin.pl.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane