W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Apteka Muzeum
Adres: ul. Grodzka 5a
Miejscowość: Lublin
Kod pocztowy: 20-112
Telefon: 81 532 88 20

W 1975 roku powołana została do życia Sala Historyczna Farmacji Lubelszczyzny. Jednak jej lokalizacja usytuowana z daleka od centrum miasta (ul. Mieszka I) sprawiła, że nie cieszyła się zbyt dużą popularnością wśród zwiedzających. Dlatego zostały podjęte działania o przeniesienie Sali w inne, usytuowane bliżej centrum miejsce. Takie miejsce udało się znaleźć w 1983 roku, a była nim kamienica na ulicy Bramowej. W następnym roku odbyło się uroczyste otwarcie Apteki-Muzeum. Od 1988 roku siedzibą muzeum jest kamienica przy ul. Grodzkiej 5a.

Apteka-Muzeum zajmuje dwie sale. W pierwszej urządzona została sala ekspedycyjno-recepturowa. Znajdują się w niej stylowe meble z II połowy XIX wieku. Druga sala Apteki-Muzeum jest rekonstrukcją izby o charakterze laboratoryjno-magazynowym. Znajduje się w niej bogata kolekcja wag. Oprócz tego można w niej zobaczyć jak wyglądały dawne recepty, etykietki naklejane na gotowe leki i inne dokumenty używanie w aptekarstwie.

Zwiedzanie muzeum jest bezpłatne. Muzeum działa od środy do soboty w godzinach 09:00 - 15:30.

Wydarzenia (1)