Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VI Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”

Data rozpoczęcia 2017-03-31
Data zakończenia 2017-04-02
Organizator: ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16

Tegoroczne Metamorfozy Sentymentalne poświęcą wiele miejsca Edwardowi Stachurze, który był związany z Lublinem – studiował tu w latach 50-tych XX wieku.

Z okazji obchodów 700-lecia naszego Miasta i 80-tej rocznicy urodzin Barda chcemy zaproponować Państwu wyjątkowe wydarzenie – spotkanie  z rodziną i przyjaciółmi legendarnego Steda, obejrzenie wystawy jego rękopisów i zdjęć oraz spektakl muzyczny pt. Biała Lokomotywa – opowieść o życiu Poety na podstawie jego poematów i wierszy. Sztuka została wyreżyserowana przez przyjaciela Stachury – Jerzego Satanowskiego. Wystąpią w niej aktorzy Teatru Ateneum – Jan Janga Tomaszewski i Wojciech Brzeziński oraz Mirosław Czyżykiewicz.

W czasie tegorocznego Festiwalu usłyszymy utwory Jacka Kaczmarskiego we wspaniałych aranżacjach Kwartetu ProForma, który wykona piosenki z cyklu poetyckiego Sarmatia, będącego inspiracją dla całej tegorocznej edycji. Kwartet , znany szerokiej publiczności z występów z Kazikiem, zaprezentuje także utwory Stanisława Staszewskiego.

Na scenie piosenki autorskiej wystąpią w tym roku również Witek Bartoszek i Marek Tercz, którzy przedstawią swoje najnowsze utwory. Na życzenie publiczności zaśpiewa także piosenki z dwóch ostatnich płyt: Obrazki i Uliczna, od dawna niewidziany w Lublinie, Paweł Wójcik. Ten koncertujący od kilku lat w całej Polsce autor refleksyjnych i mniej poważnych, satyrycznych piosenek robi furorę wśród internautów. Będzie to więc wyjątkowa okazja, by posłuchać go na żywo.

Miłośników Jacka Kaczmarskiego z pewnością ucieszy możliwość rozmowy z Jerzym Satanowskim podczas spotkania autorskiego, w czasie którego opowie o swojej przyjaźni i współpracy z Bardem nad operą Kuglarze i wisielcy (libretto napisał Jacek Kaczmarski).

Proponujemy także wspólne tworzenie wystawy pamiątek związanych z pobytem Jacka w Lublinie podczas jego licznych koncertów w naszym mieście. Jeśli mają Państwo w swoich zbiorach zdjęcia, autografy lub inne pamiątki, bylibyśmy wdzięczni za udostępnienie ich nam w tym celu (e-mail: ).

Proponujemy również zmianę klimatu – powiewem świeżości będzie występ Gwiazdy sobotniego Koncertu Galowego – znanego z licznych ról aktorskich Pawła Domagały, który wydał w listopadzie 2016 roku intymną i osobistą płytę Opowiem ci o mnie z autorskimi piosnkami.

BILET na: KupBilecik.pl, w „Kulturomaniaku” CH.E.Leclerc, ul. T.Zana oraz w dniach 27 marca – 1 kwietnia w ACK „Chatka Żaka” w godz. 17.00 – 19.00

Najważniejsze wydarzenia cykliczne

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)