W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
12. Lubelski Festiwal Filmowy
Data rozpoczęcia 2018-11-03
Data zakończenia 2018-11-10
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie

Ponad 160 filmów z 40 krajów, w tym 73 polskie, 3 europejskie i 2 światowe premiery. Blisko 60 wydarzeń, w tym warsztaty, koncerty, występ impro, stand up i escape room.

Jesteśmy jednym z najstarszych międzynarodowych festiwali kina niezależnego w Polsce.

Od lat szukamy najciekawszych autorskich produkcji z całego świata, które chcemy zaprezentować lubelskiej publiczności. W tym roku pokażemy zarówno głośne tytuły nagradzane w Berlinie, Cannes, Karlowych Warach, czy Wenecji, oraz zupełne nowości (w tym przedpremierowo „Córkę trenera” Łukasza Grzegorzka).

67 filmów powalczy w 8 konkursach o statuetki Złotego Mrówkojada. W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski i Roku Praw Kobiet przygotowaliśmy pokaz filmu „Cud nad Wisłą” z muzyką na żywo oraz zestaw filmów krótkometrażowych pt. „Świat kobiet”.

Po raz pierwszy w Lublinie pokażemy „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka. Przypomnimy również filmowe początki autorów „Cichej nocy” czy „Ataku paniki”.

Pokażemy, nieco już zapomniane, zagraniczne produkcje Andrzeja Wajdy - w tym jego japoński film „Nastazja”. Podczas poprzedzającego festiwal międzynarodowego maratonu tworzenia filmów – Kinojadów interdyscyplinarny zespół (filmowy, gamedeveloperzy) zrealizują m.in. gry VR, w które będziecie mogli zagrać na pokazie finałowym maratonu.

Zapraszamy również na I edycję Lublin Media – Lubelskich Spotkań Twórców Mediów, na których specjaliści z wielu dziedzin wymienią się doświadczeniami i spróbują opracować wspólne projekty. Ukoronowaniem festiwalu będzie Gala Wręczenia Złotych Mrówkojadów, którą poprowadzą Przemek Buksiński i Marek Żmuda. Każdego wieczoru zapraszamy na Film Cafe, czyli spotkania z publicznością po seansach. Będzie można na nich nie tylko zadawać pytania autorom, ale i wymienić refleksje dotyczące festiwalowych filmów.

MIEJSCA: Centrum Kultury w Lublinie, ACK „Chatka Żaka”, Galeria Labirynt. 
Wstęp na wszystkie projekcje i wydarzenia wolny. 
Seanse w 2 wersjach językowych (napisy polskie i angielskie).