W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF LubLarp Festiwal 2019

Data rozpoczęcia 2019-01-18
Data zakończenia 2019-01-20
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator: LubLarp, Centrum Spotkania Kultur, Fundacja Teatrikon

W najbliższy weekend, 18-20 stycznia, Lublin stanie się mekką dla miłośników larpów, czyli gier wyobraźni. Centrum Spotkania Kultur będzie gościło twórców i graczy z całego kraju. W programie kilkanaście scenariuszy, w tym dziewięć premier napisanych specjalnie na festiwal.

Larp polega na wcielaniu się w role. Każdy uczestnik staje się bohaterem opowieści i sam decyduje, jak ona się zakończy. - To udawanie kogoś, kim nie jesteśmy w rzeczywistości, bardzo emocjonująca rozrywka, dzięki której możemy wiele doświadczyć i nauczyć się o sobie i świecie - mówi Marcin Słowikowski, organizator festiwalu. Larpy cieszą się od kilku lat stale rosnącą popularnością w Polsce i na całym świecie.

Organizatorzy festiwalu zachęcają do spróbowania także osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z larpami. Możliwy jest bezpłatny udział  w wybranych scenariuszach w charakterze widowni lub statystów (ich listę znajdziecie pod linkiem).

LubLarp Festiwal odbywa się już od pięciu lat pod hasłem Lublin Lubi Larpy.

LubLarp Festiwal 2019 | 18-20 stycznia | Centrum Spotkania Kultur
program festiwalu: http://lublarp.pl/llf2019-program/
organizatorzy: LubLarp, Centrum Spotkania Kultur, Fundacja Teatrikon.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne