W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
XII. Lubelskie Spotkania Literackie "Miasto Poezji"
Data rozpoczęcia 2019-05-23
Data zakończenia 2019-05-26
Miejsce: Dom Słów (ul. Królewska 17/ Żmigród 1), Brama Grodzka (ul. Grodzka 21), Plac Litewski
Organizator: Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", Dom Słów

Miasto Poezji to największy lubelski festiwal poetycki. Przez lata, dzięki swojej wyjątkowej atmosferze i tradycji, stał się przestrzenią do rozmów o wierszach, spotkań z poetami, a także do prowadzenia różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących poezję.

Hasło tegorocznej edycji to: “poezja w powietrzu/wiersze w eterze". Na program festiwalu złożą się różnorodne formy obecności słów w "eterze miasta". Działania podjęte w ramach Miasta Poezji 2019 zmierzać będą do zbudowania swoistej "przestrzeni rezonansu" dla słów znaczących i ważnych, niosących sens, dających nadzieję, a tym samym: dla słów poezji, które "wiszą w powietrzu", ale by je usłyszeć, trzeba choć na chwilę przystanąć i wsłuchać się w to, co na co dzień nam umyka. Taką możliwość - możliwość wsłuchania się w słowa poezji, wejścia w "przestrzeń rezonansu" - stworzymy w Lublinie podczas festiwalu.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.miastopoezji.pl