W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. W. Lutosławskiego

Data rozpoczęcia 2019-05-13
Data zakończenia 2019-05-19
Miejsce: Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator: Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego

Program tegorocznego lubelskiego XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego związany jest z przypadającymi w tym roku ważnymi rocznicami. Są to rocznice 25-lecia odejścia do Wieczności Witolda Lutosławskiego (1913-1994), 15-lecia Marka Stachowskiego (1936-2004), a także 105. urodziny Andrzeja Panufnika (1914-1991), 70-lecie Cudu Lubelskiego w Archikatedrze Lubelskiej oraz 30-lecie powołania Lubelskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich. Stąd też w programie koncertu symfonicznego zaplanowane zostały specjalne wykonania z tychże okazji. 

XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. W. Lutosławskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne