W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
III Międzynarodowy Festiwal Renesansu
Data rozpoczęcia 2019-06-21
Data zakończenia 2019-06-23
Miejsce: przestrzenie Starego Miasta i Krużganków oo. Dominikanów
Organizator: Fundacja Belriguardo - okno na historię i sztukę

III Międzynarodowy Festiwal Renesansu odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2019 roku. Główną tematyką festiwalu będzie 450 rocznica Unii Lubelskiej. Będzie to kilkudniowe spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem i historyczną żonglerką flagami okresu Jagiellonów.

Podczas tej edycji planowana jest wystawa kostiumologiczna z pokazem mody dworskiej. Otwarcie festiwalu i wystawy kostiumologicznej „W renesansowym Lublinie” z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej autorstwa Pracowni „Mme Chantberry” będzie miało miejsce 21.06.2019 o godz. 17:00 Krużganki oo. Dominikanów. Modę renesansową zaprezentuje także Martina Hribova.
Grupa ZLÍNSKÁ ŠERMÍŘSKÁ SPOLEČNOST przyjedzie z Czech z pokazem fechtunku i scenek z komedii dell’arte. „Schadzki weneckie” przybliżą nam jedyni w Polsce, profesjonalnie odtwarzający komedię dell’ arte - Trupa Komedianty z Krakowa. Nowością będzie także spektakl marionetkowy w wykonaniu Teatru podręcznego „Damy z Matejki ramy”, a także bal renesansowy w strojach z epoki. Muzycznie przywołają ducha minionych epok i zaproszą do tańca zespoły: Odpust Zupełny, Fleurdelis, Huskarl.  Taneczne spektakle zaprezentują: Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Pavanilia, Akademia Tańca Dawnego, Serenissima Wratislavia, Zespół Ver Vetustatis, Klub Tańca Dawnego „Alta Novella”. Popisowo wykonają historyczną żonglerkę flagami Sbandieratori Belriguardo i Gwardia Gryfa. Nie zabraknie też wykładów, spacerów i warsztatów tematycznych a także specjalnie opracowanej na potrzeby festiwalu gry miejskiej.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w przestrzeniach Starego Miasta i Krużganków oo. Dominikanów.
Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Belriguardo - okno na historię i sztukę.
Partnerzy festiwalu to: Muzeum Lubelskie; Lubelskie Towarzystwo Naukowe, Lubelska Trasa Podziemna, MDK nr 2 w Lublinie.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Więcej informacji na stronie wydarzenia www.belriguardo.pl/festiwal-renesansu/2019/ a także w wydarzeniu na facebooku.

Wydarzenia (32)

21-06-2019 21:00
22-06-2019 16:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej