W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Data rozpoczęcia 2019-11-13
Data zakończenia 2019-11-17
Organizator: Lubelski Teatr Tańca – Centrum Kultury

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca to jeden z najstarszych i największych festiwali tańca współczesnego w Polsce i Europie Wschodniej, zorientowany na prezentację najciekawszych teatrów tańca z kraju i ze świata. Prezentacjom spektakli towarzyszą warsztaty tańca, filmy, wystawy fotografii, wydawnictwa, panele i dyskusje z udziałem widzów.

Głównymi bohaterami tegorocznej edycji Festiwalu będą artyści z Wielkiej Brytanii na czele ze światowej sławy zespołem Company Wayne McGregor. Ponadto w programie m.in. spektakle ze Szwajcarii, Włoch, Białorusi, Grecji i Polski, wydarzenia w ramach projektu „Terytoria choreografii – nowe ścieżki awangardy” oraz prezentacja artystów europejskiej sieci tańca Aerowaves i twórczości młodego pokolenia „Młoda Polska”.