W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Festiwal Kina Kobiet – Demakijaż 2019
Data rozpoczęcia 2019-10-23
Data zakończenia 2019-10-27
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator: Stowarzyszenie Homo Faber, Centrum Kultury w Lublinie

SIOSTRZEŃSTWO
To hasło tegorocznej edycji Demakijażu!
 
W tym roku chcemy opowiedzieć wam o nieoczywistych relacjach współpracy, empatii i troski między dziewczynami i kobietami. Pokażemy opór i solidarność kobiet z różnych miejsc na świecie. Porozmawiamy o trudnościach w tworzeniu więzi w patriarchalnej, nastawionej na konkurencję i rywalizację rzeczywistości. Wierzymy, że to właśnie siostrzeństwo jest wartością, która umożliwi radykalną zmianę społeczną, a być może nawet uratuje naszą planetę przed egoizmem, zachłannością i chęcią dominacji. Siostrzeństwo bywa trudne, nieoczywiste, bagatelizowane. Bywa frustrujące, ale przynosi też mnóstwo frajdy.
Wiemy dobrze, że gdy dziewczyny i kobiety się koleżankują, dzieją się rzeczy niestworzone 😊 – czas porozmawiać o tej więzi na Demakijażu!