W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Viral ART Festival
Data rozpoczęcia 2020-11-20
Data zakończenia 2020-11-22
Miejsce: Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka
Organizator: Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka

Viral ART Festival jest ogólnopolskim festiwalem sztuki eksperymentalnej i awangardowej. Chcemy, by był szansą na promowanie młodych artystów, którzy buntują się przeciw sztuce komercyjnej i nieszablonowej. Festiwal jest otwarty na wszelkie eksperymentalne formy wyrazu artystycznego, jakimi posługują się młodzi artyści. Viral ART Festival ma w założeniach odkrywać aktualne, a zarazem odważne trendy panujące w sztuce.

Viral czyli wirus, infekcja i zarażanie to kluczowe słowa, które określają charakter festiwalu. Jesteśmy otwarci na różne dziedziny sztuki awangardowej i eksperymentalnej, którą chcemy infekować publiczność oraz zarażać buntem w postrzeganiu formy młodych artystów.

Głównym punktem festiwalu jest konkurs intermedialny, który musi oscylować wokół eksperymentu artystycznego. Zarażamy młodą sztuką!
Jesteśmy przestrzenią, w której odnajdzie się każdy skryty buntownik.
Viral ART Festiwal przemyca także eksperymentalne sztuki muzyczne i teatralne, które chce zawirusować w ciele i umyśle odbiorcy.

Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 listopada 2020 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Kuratorami festiwalu są Magdalena Markiewicz oraz Maciej Lachowicz.
Komisarzem projektu jest Izabela Pastuszko.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.