W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bakcynalia (online)
Data rozpoczęcia 2020-11-06
Data zakończenia 2020-11-07
Organizator: ACK UMCS Chatka Żaka

Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” doczekał się już 34. edycji! 

W tym roku wyjątkowo koncerty odbędą się on-line, a ich streaming obejrzycie na Facebooku Chatki Żaka.

Festiwal rozpocznie się w piątek (6.11.) o 19.00, koncertem „Bakcynalia i okolice”. Wystąpią wtedy dwa zespoły – „Grzane Wino” - laureat bakcynaliowego konkursu z 2019 roku oraz „Pod Strzechą”, który po latach przerwy wraca na scenę z recitalem osadzonym w klimacie piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej i autorskiej.
W sobotę (7.11.) o 18.00 wystartuje Koncert Finałowy. Wystąpią na nim Piotr Bakal promujący utwory z nowej autorskiej płyty „Było co było”, zespół U Studni – stworzony przez muzyków związanych przed laty z zespołem Stare Dobre Małżeństwo oraz zespół Mikroklimat – legenda piosenki turystycznej.


Bakcynalia, czyli Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej odbywa się w Chatce Żaka od 1972 r. Jego nazwa została wymyślona między innymi przez turystów z Akademii Medycznej, stąd niegdysiejsza nazwa Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia. Festiwal ten przez lata był oazą studenckiej wolności i niezależności. Związani są z nim tacy muzycy jak, jak Olek Grotowski, Andrzej Garczarek czy Jan Kondrak, lubelska grupa Szantymen czy EKT Gdynia. Bakcynalia to jedna z ważniejszych imprez na mapie festiwali krainy łagodności. Odbywa się zawsze późną jesienią, kiedy turyści zejdą już ze szlaków i przy muzyce wspominają wakacyjne wędrówki.
Więcej informacji na stronie: www.bakcynalia.art.pl i na fanpage'u festiwalu

Wydarzenia (2)