W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
14. Lubelski Festiwal Filmowy
Data rozpoczęcia 2020-11-23
Data zakończenia 2020-11-28
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie

Ponad 100 filmów z całego świata, polskie i europejskie premiery, 7 konkursów krótkometrażowych, jeden pełnometrażowy oraz spotkania i warsztaty online. Dzisiaj w sieci startuje 14. Lubelski Festiwal Filmowy.

To najbardziej zróżnicowany tematycznie, stylistycznie i formalnie, najbardziej rozbudowany programowo międzynarodowy festiwal filmowy w Lublinie. W tym roku najciekawsze nowości filmowe z całego świata, które znalazły się w programie, będą na wyciągnięcie ręki: dostęp do wszystkich tytułów festiwalowych oraz wydarzeń jest bezpłatny, a za pośrednictwem Internetu LFF będzie mógł zagościć w domach w całej Polsce.


Zobaczymy 6 filmów pełnometrażowych w ramach konkursu Fokus: Pełny Metraż. Polskę reprezentuje dwóch debiutantów: Bartosz Kruhlik z nagrodzoną na festiwalu w Gdyni "Supernovą" i Piotr Adamski z nagrodzonym na festiwalu w Koszalinie "Easternem". Oprócz tego widzowie zobaczą aż 4 premiery, będą to: cypryjski "Obywatel senior", łotewska "Jełgawa 94'", czeskie "D2: Pociągiem na koniec świata" oraz rosyjski film "Etiuda #2". 

Lubelski Festiwal Filmowy to także święto krótkiego metrażu. O statuetki Złotego Mrówkojada powalczy w 7 konkursach 50 filmów. Przed nami konkursy: Animacja, Dokument, Emocje, Pomysł, Temat, Eksperyment i konkurs filmów dziecięcych.

Jak co roku nie zabraknie wydarzeń towarzyszących, m.in. ciekawych spotkań z zaproszonymi gośćmi oraz prelekcji. Zapraszamy na spotkanie z reżyserami dokumentu "Książę i dybuk", dyskusję "Jak opowiadać o historii?", którą poprowadzi dr Radosław Bomba z UMCS, czy wykład poświęcony jednemu z pionierów kina - Kazimierzowi Prószyńskiemu. O perspektywach festiwali filmowych będą dyskutowali organizatorzy tworzący sieć Film Festivals Constellation. 

Ważnym elementem tegorocznej odsłony LFF będą warsztaty festiwalowe z ekspertami. W programie znalazły się warsztaty języka filmowego dla studentów oraz zajęcia poświęcone nowoczesnemu pisaniu i mówieniu o filmie. 

Udział we wszystkich pokazach filmowych oraz spotkaniach online jest bezpłatny.
Pełny program i szczegóły dotyczące LFF >>>otwiera się w nowej karcie

14. Lubelski Festiwal Filmowy
23-28 listopada 2020