W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
XIII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY
Data rozpoczęcia 2021-05-12
Data zakończenia 2021-05-15
Miejsce: online: kody-festiwal.pl
Organizator: Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA

W dniach 12-15 maja 2021 r. odbędzie się XIII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego organizatorem i producentem jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA.

Od początku KODY inspirowały się trwaniem i ewolucją zjawisk kulturowych, wędrówką znaków, symboli i mitów; śledzeniem nieoczywistych związków dawnego i współczesnego, archaicznego i najnowszego. Pokazywaliśmy analogie dawnego materiału muzycznego oraz praktyki współczesności.

Tegoroczna edycja z hasłem „Przywoływanie” zajmie się refleksjami, a także inspiracją pomiędzy formami muzyki dawnej i muzyki nowej. Obecne staną się muzyczności historyczne i etniczne inspirowane renesansem, barokiem, tradycją polską oraz gatunkami muzyki współczesnej - improwizowanej, medytacyjnej, zaangażowanej i terapeutycznej.
Tegoroczne festiwalowe przywołania organizatorzy kierują w bardzo różne strony: ku zapomnianym dźwiękom zaginionych kultur, ku odległym wyspom, ku intymnym splotom cielesności i dźwięków, ku wiecznym platońskim ideom.

Streaming koncertów


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Partnerzy: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Lublinie, Centrum Kultury w Lublinie
Organizator: Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA