W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
31. Międzynarodowy Przegląd Teatralny Osób z Niepełnosprawnościami SANS'2021
Data rozpoczęcia 2021-06-17
Data zakończenia 2021-06-20
Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie
Organizator: Fundacja Nieprzetartego Szlaku

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku MARZENIA odbędą się w dniach 17-20 czerwca 2021 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wydarzenie to jest finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami.

Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, koordynator Nieprzetartego Szlaku.

Do udziału w tegorocznych 31. SANS zgłosiło się 16 teatrów, w tym 4 z zagranicy. Teatry z zagranicy w tej „pandemicznej” edycji będą uczestniczyć poprzez streaming lub transmisję online nagranych spektakli. Teatry z Polski będą miały możliwość wystąpić bezpośrednio na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie. W Spotkaniach Teatralnych wezmą udział także grupy towarzyszące – zarówno zespoły jak i soliści.

Podczas Przeglądu przerwy pomiędzy spektaklami wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawą, konkursami… Wspólnie z wolontriuszami nawiązujemy bezpośredni kontakt z uczestnikami i razem z naszymi Artystami dbamy o dobry klimat i atmosferę Spotkań – mówi Karolina Czajka, Szef Animacji SANS.

Nowością tegorocznej edycji Nieprzetartego Szlaku będzie formuła hybrydowa Spotkań. Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku przewidując ograniczenia i limity osób mogących brać udział w Przeglądzie planują także działania online. Z grupami oraz widzami, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym roku stacjonarnie organizatorzy planują łączyć się poprzez platformę Zoom. Transmisję ze Studia festiwalowego prosto z Teatru Muzycznego w Lublinie oraz dyskusje będzie można śledzić na profilu Facebook Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Imprezy towarzyszące SANS:

 • Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „TEATR W OBIEKTYWIE” oraz wystawa fotograficzna;
 • Wystawa Laureatów Konkursu na Znak Graficzny Międzynarodowego Cyklu Nieprzetartego Szlaku 2020/2021 „MARZENIA”;
 • Wystawa Laureatów Konkursu Plastycznego Nieprzetartego Szlaku;
 • Happening na ulicach Lublina.

Wydarzenie na Facebooku
Strona www

Patronaty honorowe SANS:

 • Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński
 • Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
 • Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
 • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego. 
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Patronat medialny SANS:

 • TVP3 Lublin
 • Radio Lublin
 • Akademickie Radio Centrum
 • Magazyn i portal Nasze Sprawy
 • niepelnosprawni.lublin.pl – biuletyn informacyjny osób niepełnosprawnych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej