W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
II Forum Pracuj w Kulturze
Data rozpoczęcia 2021-06-10
Data zakończenia 2021-06-11
Miejsce: ACKiM UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Organizator: Narodowe Centrum Kultury i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Kompetencje przyszłości, perspektywy na rynku pracy, rekrutacja w kulturze – to tylko niektóre z zagadnień omawianych podczas II Forum Pracuj w Kulturze, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w dniach 10 i 11 czerwca 2021 r.

Druga edycja Forum – pierwszej w Polsce inicjatywy podejmującej kompleksowo temat pracy w kulturze, a także łączącej profesjonalistów i praktyków oraz ludzi poszukających pracy w tym sektorze - odbędzie się w trybie hybrydowym: stacjonarnie i online.

Forum Pracuj w Kulturze jest przedsięwzięciem, które zostało zainicjowane rok temu przez Narodowe Centrum Kultury w odpowiedzi na potrzeby osób poszukujących zatrudnienia w kulturze, jak również instytucji i organizacji z tego sektora. Udział w Forum to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz prezentacji dobrych praktyk w zakresie zdobywania zatrudnienia, pozyskiwania pracowników i zarządzania personelem w sposób przemyślany i skuteczny.

Narodowe Centrum Kultury od lat podejmuje działania na rzecz rozwoju i profesjonalizacji naszej branży. Podmioty z sektora kultury wspieramy finansowo oraz dzieląc się wiedzą i doświadczeniami. Podejmujemy różnorodne aktywności rozwijające kompetencje animatorów oraz innych osób zatrudnionych lub współpracujących z instytucjami i organizacjami kultury. Korzystają z nich także studenci i absolwenci.

W odpowiedzi na ich oczekiwania powstał portal pracujwkulturze.nck.pl. Jest on naturalną kontynuacją działań NCK wspierających rozwój tego sektora. Pod szyldem Kadry kultury prowadzimy też bardzo intensywny program szkoleń i webinariów, podnoszących kompetencje ludzi kultury. W tej chwili w sieci udostępniamy bezpłatnie ponad 50 webinariów. W ramach cyklicznych projektów Zaproś nas do siebie! i Ogólnopolska Giełda Projektów dzielimy się najlepszymi praktykami w branży. To nie tylko realizacja naszej misji, ale też ogromna satysfakcja, że dzięki takim inicjatywom jak Forum Pracuj w Kulturze, czy Praktykuj w Kulturze możemy zarówno wspierać instytucje kultury, jak też pomagać młodym osobom w odnalezieniu się na rynku pracy w Polsce – podkreśla prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Temat przewodni tegorocznej edycji Forum Pracuj w Kulturze brzmi: Młodzi na rynku pracy. Zaproszeni eksperci będą dyskutować m. in. na temat:

  • możliwości rozwoju dla studentów,
  • metod budowania marki osobistej,
  • sposobów rozpoczęcia działań w sektorze kultury,
  • sposobów nawiązywania współpracy z biznesem,
  • przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas dwudniowej konferencji odbędą się prezentacje, debaty, warsztaty stacjonarne i online oraz webinaria dotyczące marketingowego podejścia do kultury, kierowania zespołem w instytucji kultury, czy zarządzania własnym wizerunkiem. W Forum weźmie udział ok. 30 prelegentów i prelegentek, a wśród nich wybitni eksperci i ekspertki do spraw rekrutacji, animatorzy i animatorki kultury oraz doświadczeni trenerzy i trenerki. Gościem specjalnym, który podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w zakresie kreowania marki osobistej, będzie znany kompozytor, dyrygent i producent muzyczny Adam Sztaba.

Forum odbędzie się z fizycznym udziałem publiczności oraz online za pośrednictwem transmisji na żywo na specjalnej platformie internetowej. Stacjonarnie w siedzibie ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie może uczestniczyć maksymalnie ok. 150 osób. Pozostałym chętnym organizatorzy oferują udział w wydarzeniu za pośrednictwem internetu. Osoby zainteresowane pracą w kulturze mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji i rozmów z ekspertami i trenerami.

Część prezentacji i wystąpień będzie tłumaczona na język angielski, a całość konferencji - na polski język migowy.

Narodowe Centrum Kultury do realizacji II Forum Pracuj w Kulturze zaprosiło Akademickie Centrum Kultury i Mediów Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej Chatka Żaka w Lublinie. 

 

Nasze Centrum od ponad pół wieku jest miejscem, w którym studenci nie tylko twórczo się rozwijają, ale w równym stopniu zdobywają praktyczne kompetencje do przyszłej pracy w  szeroko rozumianym obszarze kultury. Ogromnie nas cieszy możliwość wsparcia tego procesu, dzięki zaproszeniu ze strony Narodowego Centrum Kultury do współorganizacji II Forum Pracuj w Kulturze. Miło nam będzie gościć uczestników tego wyjątkowego spotkania w naszej lubelskiej Chatce Żaka - komentuje Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Pierwsza edycja Forum Pracuj w Kulturze odbyła się 28 i 29 września 2020 r. we współpracy z warszawską Akademią Sztuk Pięknych.  Wydarzenie miało formułę hybrydową - odbywało się stacjonarnie i na platformie internetowej. W dyskusjach i warsztatach uczestniczyli pracownicy działów kadr i dyrektorzy instytucji kultury oraz studenci i absolwenci kierunków humanistycznych i artystycznych poszukujący pracy w sektorze kultury.

Szczegółowe informacje dotyczące II Forum Pracuj w Kulturze znajdują się na stronie: pracujwkulturze.nck.pl/forum, na profilach społecznościowych Narodowego Centrum Kultury oraz w newsletterze NCK. 

Rejestracja uczestników II Forum Pracuj w Kulturze trwa do 4 czerwca 2021 r. i odbywa się online poprzez formularz

Narodowe Centrum Kultury (NCK) jest jedną z największych instytucji kultury w Polsce, o bardzo szerokim spektrum działania. Organizuje i współorganizuje krajowe i międzynarodowe wydarzenia: festiwale, koncerty, przeglądy, konferencje. Prowadzi działalność edukacyjną, badawczą, szkoleniową, wystawienniczą, m. in. zarządza galerią Kordegarda, gdzie wystawiane są prace czołowych polskich artystów. Angażuje się w upamiętnianie ważnych wydarzeń i ludzi kultury oraz popularyzację poprawnej polszczyzny. Działa na rzecz profesjonalizacji kadr kultury. Za pośrednictwem programów dotacyjnych i stypendialnych wspiera instytucje, organizacje  i twórców kultury. Wydaje książki, gry i płyty. Produkuje filmy (w tym pionierskie projekty w technologii wirtualnej rzeczywistości). Realizuje murale i podcasty poświęcone kulturze (www.audycjekulturalne.pl). 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej