W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
XXXV. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne
Data rozpoczęcia 2021-07-10
Data zakończenia 2021-07-14
Organizator: Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne od początku ich istnienia są ważnym wydarzeniem kulturalnym w Lublinie, a o ile w latach 80-tych stwarzały rzadką wtedy możliwość poznania kultury innych narodów, to obecnie są okazją do prezentacji swoich tożsamości i odrębności kulturowych, wymiany doświadczeń, wzajemnego poznania się młodych ludzi. W ramach festiwalu organizowane są warsztaty taneczne, na których młodzi artyści uczą się polskich tańców narodowych i regionalnych, a nabyte umiejętności prezentują w finałowym Koncercie Galowym.

Niezmiernie ważnym elementem możliwości organizacji MSF jest ogromny udział w jego realizacji wolontariuszy. Społecznie działający tancerze ZPiT „Lublin” pełnią rolę pilotów zaproszonych zespołów i stanowią ekipę techniczną festiwalu. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne wielokrotnie były uhonorowane prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami m.in. za wydarzenie folklorystyczne roku 2001,2002 oraz Ludowym Oskarem za wydarzenie folklorystyczne roku 2003 w województwie lubelskim.

Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.