W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka
Data rozpoczęcia 2021-09-07
Data zakończenia 2021-09-28
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Projekt „Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka.” zostanie zrealizowany w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Podejmowane działania będą obejmowały pięć spotkań autorskich z uznanymi twórcami i dziennikarzami muzycznymi, posiadającymi również znaczący dorobek publicystyczny, książkowy i artystyczny.

Dodatkowo projekt zakłada organizację dwóch warsztatów (dziennikarza prasowego i dziennikarza radiowego) i jednej prelekcji na temat pracy dziennikarza radiowego.

Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, w szczególności do młodzieży licealnej i studentów, ale także do pozostałych dorosłych odbiorców. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy o literaturze poświęconej muzyce poprzez kontakt z cenionymi twórcami literatury i dziennikarzami płynnie poruszającymi się w meandrach współczesnej kultury, literatury i sztuki. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.