W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Europejski Festiwal Smaku 2021
Data rozpoczęcia 2021-09-06
Data zakończenia 2021-09-12
Organizator: Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku

Europejskiego Festiwalu Smaku to najsmaczniejszy festiwal sztuki dobrego smaku, który co roku przyciąga wielu amatorów kuchennych performence'ów i gotowania w Lublinie. Pokazuje różnorodne oblicza kultury – od muzyki, poprzez obraz, słowo, a także stół i kulinaria. Przez kilka dni mieszkańcy Lublina mogą rozsmakować się w kuchni lubelskiej, polskiej i europejskiej, a także zaopatrzyć się w różnorodne wędliny, przyprawy i sery. Produkty lokalne promują gwiazdy światowej kuchni, nakłaniając odbiorców do zwrócenia się ku produktom regionalnym i sezonowym, ukazując ich obecność i twórcze wykorzystanie we wszystkich obszarach – kuchni wysokiej, wyrafinowanej, w restauracjach regionalnych, a także w kuchni domowej, codziennej.

Lubelski Festiwal Smaku to wspaniała okazja do smakowania kultury, od muzyki poprzez wystawy, teatr aż po stół i kulinaria. Poniżej prezentujemy wydarzenia związane z kulturą, sztuką. Pełen program Festiwalu na stronie organizatora: www.europejskifestiwalsmaku.pl/program/