W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
VII. Ogólnopolska Noc Bibliotek – Czytanie wzmacnia
Data rozpoczęcia 2021-10-09
Data zakończenia 2021-10-09
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza do udziału w VII. Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

W programie poszczególnych filii m.in. wernisaże wystaw malarskich - Jana Tytłaka w ramach cyklu „Ludzie z Pasją”, fotograficznych - "Lublin nocą" - wystawa fotografii Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej Anny Asyngier-Kozieł, a także wystawy fotografii Grażyny Tomczyk „Timor Wschodni i Liberia - różne drogi do wolności” oraz graficznych - Marii Jerzyk (Zinchenko) "Dualizm znaku graficznego", podczas których artyści będą opowiadać o sobie i swojej twórczości.

Spotkania autorskie odbędą się między innymi w Filii nr 13, przy ul. Grażyny 13 - spotkanie z Jackiem Gallantem – dziennikarzem, byłym wiceprezydentem Lublina, i autorem książki „Pisane w kotle 2013- 2018”. Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja zdjęć z Kosowa.

W BIBLIO, Filii nr 32 przy ul. Szaserów 13-15 będzie spotkanie z Krzysztofem Snarskim autorem książki „Staroobrzędowcy: historia, wiara i tradycja”. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa "Staroobrzędowcy - religia niewymarła" przygotowana przez kolektyw LUX w składzie: Emilia Pluta, Jerzy Machajek, Marcin Dąbrowski. Ekspozycja będzie czynna do 29 października.

W Filii nr 30, przy ul. Braci Wieniawskich 5 odbędzie się spotkanie z Wiktorem Kowalczykiem wokół tomiku wierszy „Trwanie i przemijanie” oraz wernisaż wystawy fotograficznej „W poszukiwaniu cienia”.

Filia na Starym Mieście na swoim fanpage'u przygotuje spotkanie historyczne z pracownikami Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN i wirtualną wycieczkę po Piwnicy pod Fortuną „ Ślad zaginionego sztambucha”.

W ofercie Biblioteki znajdą się też warsztaty rodzinne, artystyczne, ekologiczne, quizy, Ostry Dyżur Literacki, nauka i zabawy w języku francuskim, koncert muzyki elektronicznej czy mobilne planetarium.

Dla rodziców małych dzieci będzie wykład dr Małgorzaty Centner-Guz o szczególnych potrzebach młodego czytelnika, jak wzmacniać więź poprzez kontakt z książką.

Szczegółowy program VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek można znaleźć na stronie biblioteki mbp.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej